آغاز موج ورود اکسسوری‌های VR در سال 2017
تماشا کنید: کفش‌های ویژه واقعیت مجازی در CES 2017
اگر سال 2016 میلادی سال فناوری واقعیت مجازی بود؛ سال 2017 عصر اکسسور‌ی‌های VR خواهد بود. شرکت ژاپنی Cerevo که در حوزه ساخت گجت تخصص دارد؛ در نمایشگاه CES 2017 از جدیدترین محصول خود به‌نام "تکلیم" (Taclim) رونمایی کرد. این گجت جدید شامل یک جفت کنترلر و کفش است که با حرکت کاربر روی سطوح مختلف یا ضربه‌هایی که به دشمن می‌زند؛ به شیوه‌های متفاوت به لرزش در می‌آید و یک بازخورد لمسی در وی به‌وجود می‌آورد.

«تکلیم» هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد و هدف سازنده از رونمایی این گجت در نمایشگاه CES 2017 بررسی نظرات بازدیدکنندگان از محصول جدید است. کاملا مشخص است با یک سیستم جدید روبرو هستیم: کفش‌ها سنگین هستند؛ هم‌چنین روی آن دو بند نه‌چندان زیبا طراحی شده و کف آن از فوم است. این فوم طوری طرحی شده که قابل جداشدن است تا بتوان اندازه آن را تنظیم کرد. حفظ تعادل روی این کفش کار دشواری است چه برسد به این‌که بخواهید با تمام توان به حریف ضربه بزنید.

طبق برنامه قرار است این محصول فصل پاییز سال جاری میلادی روانه بازار شود ولی فعلا انتظار استفاده از آن در اتاق خواب‌تان را نداشته باشید. «تاکوما آیواسا»؛ مدیرعامل تکلیم این محصول را بیشتر برای صاحبان کسب‌وکار مناسب می‌داند. آن‌ها می‌توانند با استفاده از این وسیله محصولات یا برنامه‌های خود را تبلیغ کنند.

این سخت‌افزار به‌صورت کامل بین هزار تا هزار و پانصد دلار قیمت دارد. در کنار این گجت؛ از بازی جدیدی به‌نام Headbutt Factory رونمایی شده که اواخر ماه جاری و روی پلی‌استیشن VR عرضه می‌شود. طبق صحبت‌هایی که صورت گرفته این بازی روی تکلیم رایگان ارائه می‌شود.

در زیر صحبت‌های کارشناس انگجت از این محصول را مشاهده کنید:

برای مشاهده دیگر اخبار نمایشگاه CES 2017 می‌توانید اینجا کلیک کنید.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     ثبت اشتراک نسخه آنلاین

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال