عجایب هفت‌گانه سالی که گذشت!
با ۷ اختراع عجیب سال ۲۰۱۶ آشنا شوید + عکس
راحتی و آسایش بشر در شیوه و ابزار مورد نیاز زندگی مرهون اختراعات مخترعین از دهه‌های گذشته تاکنون بوده است. در بیست سال گذشته، ورود تکنولوژی‌‌های مدرن و کاربردی موجب شده تا مقوله اختراع به یک نوع دگردیسی فناورانه مبتلا شود. نتیجه تغییر ذائقه مخترعین، افزایش سطح کیفی و بهبود شاخصه‌های زندگی افراد در جوامع بشری بوده است. اما در هر برهه از زمان، مخترعینی فناوری‌های جدیدی ابداع کرده‌‌اند که در نوع خود بی‌نظیر و شگفت‌آور است. در ادامه می‌توانید ابداعات عجیب نخبگان تفکر را در سال 2016 ببینید.

1606683296_1_0.gif

بر روی نان تست پیام بنویسید!
محققان در سال 2016 موفق به طراحی و ساخت یک توستر هوشمند به نام Toasteroid شدند که پیام‌ها را بر روی نان‌های تست شده درج می‌کند. این توستر می‌تواند پیام‌هایی نظیر یادآوری قرار ملاقات و یا پیش‌بینی آب‌وهوا را نیز بر روی نان‌های تُست ظاهر کند. کاربر می‌تواند پس از تایپ پیام مورد نظر آن را از گوشی‌ هوشمند از طریق بلوتوث به توستر ارسال کند. قرار است این فناوری تا اواخر سال 2017 روانه بازار شود.

یک فناوری عجیب برای ضبط صدا
دو دانش آموز فارغ‌التحصیل از دانشگاه توکیو و دانشگاه هوسی موفق به اختراع عجیب‌ترین دستگاه ضبط صدا شدند. آنها وسیله‌ای مانند قوری به نام Otopot را اختراع کردند که به سادگی و تنها با باز کردن درب آن می‌توان صدا و پیام مورد نظر را ضبط کرد. کاربر پس از ضبط صدا، درب این وسیله را بسته و نفر بعد برای دریافت پیام تنها کافی است که درب آن را باز کند و پس از شنیدن پیام آن را حذف کند. صدای کاربر درست همانند آب در درون این فناوری قوری مانند قرار می‌گیرد!

دوچرخه‌ای که می‌چرخد!
محققان در سال 2016 دوچرخه‌ای ابداع کرده‌اند که با چرخش پای دوچرخه ‌سوار قابلیت چرخش پیدا می‌کند. این دوچرخه که Trocadero Fixie نام دارد، مانند سیستم تعادلی یک دوچرخه معمولی عمل کرده و هر زمان که دوچرخه ‌سوار بخواهد، می‌تواند بدنه پشتی دوچرخه را بچرخاند و آن را از راستای اصلی دوچرخه خارج کند.

خواب آسوده با گردن‌بند مخصوص!
محققان موفق به طراحی و ساخت وسیله ساده ای به نام NodPod شدند که هنگام نشسته خوابیدن، سر را در زاویه حدودا 90 درجه ثابت نگه داشته و از افتادن سر به دو طرف جلوگیری می‌کند. این وسیله که از پارچه نرم و بخش کشسان ساخته شده، پشت صندلی بسته می‌شود.

یک گرامافون عجیب!
مهندسان کمپانی اسلوونیایی MAG-LEV Audio، در سال 2016 موفق به ساخت یک سیستم صوتی جدید شدند. آنها یک گرامافون طراحی کردند که صفحه این گرامافون از جنس پلاستیک بوده و به صورت معلق قرار می‌گیرد. توسعه‌دهندگان این دستگاه، صفحه گرامافون را با استفاده از ایجاد یک فضای مغناطیسی در هوا به صورت معلق قرار داده‌اند.

ماشین مخصوص درخت کریسمس!
گروهی از طراحان موفق به طراحی یک سیستم عجیب بنام largest Rude Goldberg machine شدند که عنوان بزرگترین سیستم ماشینی جهان را به خود اختصاص داد. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که تنها با فشار یک دکمه و صرف 15 دقیقه می‌توان به یک درخت بزرگ کریسمس روشنایی بخشید.

 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟