با هدف در دسترس قرار دادن VR برای همه جهان
راه‌اندازی «اتحادیه جهانی VR» توسط غول‌های فناوری دنیا
بزرگ‌ترین نام‌های حوزه واقعیت مجازی گردهم آمده‌اند تا با راه‌اندازی «اتحادیه جهانی واقعیت مجازی» در بهینه‌سازی و پیشرفت آن برای جهانیان تلاش کنند.

این ائتلاف در حال حاضر از گوگل؛ فیسبوک با محصول خود به‌نام آکیلیس؛ اچ‌تی‌سی با محصول خود به‌نام وایو؛ ایسر با محصول خود به‌نام Starbbreeze؛ سامسونگ و سونی تشکیل شده است. این‌ها در اصل بازی‌گران فعلی در زمینه تولید هدست‌های واقعیت مجازی هستند.

مطلب پیشنهادی

با هدست Gear VR سامسونگ بر ترس‌تان غلبه کنید!
مقابله با ترس از ارتفاع و صحبت کردن از طریق تمرین در محیط مجازی

البته مایکروسافت هم برنامه‌هایی برای واقعیت مجازی دارد؛ ولی هنوز هدست‌های خود را عرضه نکرده است.

به‌گفته وبسایت GVRA: «هدف اصلی از تأسیس "اتحادیه جهانی واقعیت مجازی"‌ ارتقاء؛ ترویج؛ توسعه و به‌کارگیری فناوری واقعیت مجازی در سراسر جهان است. همه اعضای این اتحادیه بر آن هستند تا با توسعه و اشتراک‌گذاری بهترین پروژه‌ها و انجام تحقیقات مختلف؛ جامعه بین‌المللی VR را به هم نزدیک کنند تا باعث پیشرفت این فناوری شوند. هم‌چنین این گروه به‌عنوان یک منبع جامع در دسترس مصرف‌کنندگان؛ سیاست‌گذاران و صنایعی خواهد بود که به واقعیت مجازی علاقه دارند.»

در واقع شرکت‌ها تصمیم دارند با وضع استانداردهایی در این زمینه به رشد و توسعه VR کمک کنند. شاید این اتحادیه بتواند همان نقشی را داشته باشد که اتحادیه‌های مربوط به تلویزیون یا پروتکل‌های اینترنت دارند.

این تمام چیزی است که فعلا می‌دانیم. هیچ توضیح بیشتری در مورد پروژه مشخص این اتحادیه ارائه نشده است؛ اما امیدواریم که این حرکت منجر به تجربه VR بهتری برای همه افراد شود.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال