خدمتی دیگر از سوی گوگل برای کاربران کروم
در نسخه جدید کروم ویدیو‌ها و صفحات وب را آفلاین مشاهده کنید
شرکت گوگل اعلام کرد که به‌زودی یک به‌روزرسانی جدید برای کروم منتشر می‌کند. آپدیت جدید به‌شماره 55.0.2883.84 مخصوص کروم روی پلتفرم آندروید است و کاربران با استفاده از آن می‌توانند ویدیو؛ موزیک و تمام صفحات وب را به‌منظور مشاهده آفلاین دانلود کنند.

هم‌چنین کاربران بدون این‌که محیط کروم را ترک کنند؛ می‌توانند دانلودهای خود را ببینند و به‌اشتراک بگذارند.

اما این به‌روزرسانی فقط به همین مسئله محدود نمی‌شود. بلکه برخی املاهای غلط کلمات در محیط‌های متنی و جستجوی متنی اینترفیس کاربر نیز بهینه شده‌اند. در کنار این ویژگی‌های جدید؛ به مانند همیشه اصلاحاتی در زمینه کارایی؛ حافظه و ثبات این مرورگر صورت گرفته است.

اما ارجاع کوتاهی داشته باشیم به‌بهترین ویژگی که در آپدیت جدید ارائه می‌شود: دانلود صفحات وب برای مشاهده آفلاین. بعد از این‌که کروم خود را به‌روزرسانی کردید؛ یک دکمه دانلود به نوار منو در کنار دکمه بوک‌مارک اضافه می‌شود. وقتی قصد دانلود یک صفحه وب را دارید یا در هنگام تماشای ویدیو تصمیم گرفتید آن را دانلود کنید؛ کافی است روی این دکمه کلیک کنید. وقتی محتوای موردنظر دانلود شد؛ می‌توانید بدون ارتباط اینترنت از تماشای آن‌ها لذت ببرید.

علاوه بر این‌ها؛ یک بخش مخصوص "Downloads" درنظر گرفته شده که کاربر می‌تواند همه فایل‌های دانلود شده خود را در آن مشاهده کند.

اگر به‌شدت منتظر دریافت آپدیت جدید برای کروم و لذت از این قابلیت هیجان‌انگیز هستید باید کمی صبر کنید. گوگل گفته که ظرف چند روز آینده؛ آن را منتشر می‌کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟