کوالکام خوشحال و خشنود از خرید NXP
محصولات جدید NXP با تمرکز بر امنیت کامیون‌های خودران
شرکت NXP Semiconductor طی چند روز اخیر طیفی از جدیدترین محصولات خود را معرفی کرد. اگر به‌حافظه خود مراجعه کنید متوجه می‌شوید که قبلا این نام را شنیده‌اید. این شرکت در چند هفته اخیر در صدر اخبار فناوری قرار داشت چون‌که شرکت عظیم چیپ‌سازی کوالکام با ارائه یک پیشنهاد وسوسه‌انگیز مسئولان این شرکت را تسلیم کرد تا NXP Semiconductor از این به‌بعد به کوالکام تعلق داشته باشد.

حال با نگاه به محصولات جدید این شرکت درمی‌یابیم که چرا کوالکام اصرار داشت تا این قرارداد حتما امضاء شود. کاملا مشخص است که این قرارداد برای آن‌ها ارزش بالایی داشته است. هر سه محصول جدید NXP که اخیرا معرفی شده باعث پیشرفت بیش از پیش در ارتباط با خودروهای خودران می‌شود.

شرکت NXP برای بازار خودروی خودران یک میکروکنترلر جدید معرفی کرده که برای کار با رادار خودرو عرضه شده و نیروی محاسباتی و پردازشی که در اختیار این سیستم‌ها قرار می‌دهد چهار برابر چیزی است که پیش از آن وجود داشته است. در نتیجه در خودروهای بعدی شاهد کارایی بهتر و دقت بیشتر در ویژگی شناسایی رادار خودروهای خودران خواهیم بود. از جمله این امکانات می‌توان به ترمز خودکار؛ عوض کردن خط و کمک به سیستم کروز اشاره کرد. 

علاوه بر این؛ NXP ادعا می‌کند که این میکروکنترلر جدید به‌طور قابل توجهی باعث افزایش سرعت شناسایی و ردگیری اشیائی می‌شود که ممکن است در مقابل خودروی خودران ظاهر شوند. در حال حاضر برخی از مشتریان مهم NXP در حال تست این محصول جدید هستند و از اواخر سال 2017 میلادی در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی

اتوبوس‌های هیدروژنی تویوتا در حوادث طبیعی برق تولید می‌کنند
ورود 100 اتوبوس جدید به سیستم حمل‌ونقل عمومی ژاپن

دومین محصول یک راه‌کار تازه برای کامیون‌ها است. برای تولید و آزمایش این محصول؛ NXP با شرکت DAF Trucks؛ هوندا و زیمنس همکاری کرده است. این محصول تازه از "ارتباطات خودرو با همه چیز" (V2X) استفاده می‌کند تا زمان عکس‌العمل و واکنش برای کامیون‌های خودران متصل در مقایسه با خودروهایی که توسط انسان کنترل می‌شود 30 برابر سریع‌تر شود. قرار است از سال 2017 این سیستم پیاده‌سازی شود. این کار باعث می‌شود تا شرکت‌هایی که در زمینه خدمات حمل‌ونقل با استفاده از کامیون فعالیت می‌کنند کارایی بالاتر و بهتری داشته باشند. معمولا کامیون‌هایی که توسط انسان‌ها کنترل می‌شوند با حوادث و اتفاقات ناگواری روبرو هستند اما مطمئنا به‌کارگیری کامیون‌های خودران با محصول جدید NXP می‌تواند این اتفاقات را به‌میزان قابل توجهی کاهش دهد.

برای سومین محصول؛ NXP با Cohda Wireless همکاری کرده است. این همکاری به NXP این امکان را داد تا از الگوریتم‌های توسعه V2X شرکت Cohda استفاده کند. یکی از مزیت‌هایی که این همکاری برای مشتریان هر دو شرکت دارد تجمیع‌شدن فناوری‌های هر دوی آن‌ها به‌منظور ساخت سیستم‌های تصمیم‌گیری هوشمند با واکشی اطلاعات از زیرساخت‌هایی مانند چراغ‌های راهنمایی؛ شناسایی رادار و سایر وسایل نقلیه‌ای است که در اطراف‌شان وجود دارد.

همان‌طور که انتظار می‌رود؛ NXP هم‌چنان راه خود را به‌عنوان پیشرو و راه‌بر در صنعت خودروهای خودران ادامه می‌دهد؛ اما تحت نام کوالکام. مطمئنا سیستم‌های جدید NXP و درآمدی که از آن‌ها به‌دست می‌آید برای مالک جدید آن ارزش بسیار بالایی دارد.

برچسب: