در مقر اپل‌استور
کمپ تابستانی اپل برای دانش‌آموزان شروع شد!
وقتی صحبت از کمپ‌های تابستانی می‌شود اولین چیزهایی که به ذهن هر کسی می‌رسد کابین‌های قدیمی خاک گرفته؛ پیاده‌روی‌های طولانی در جنگل یا پریدن داخل آبی است که می‌تواند خیلی سردتر از دمای بیرون آن باشد. اما برای تعدادی از دانش‌آموزان آمریکایی تابستان 2016 می‌تواند خیلی خاطره‌انگیز باشد چون مطمئنا محیط اپل استور خیلی پاکیزه و بهداشتی است و بهترین چیزها در آن دیده می‌شود.

اپل ثبت‌نام برای حضور در کمپ‌های تابستانی سالانه خود را شروع کرده است. این کمپ‌ها شامل تعدادی از ورک‌شاپ‌‌هایی است که با هدف آموزش فناوری‌های جدید به بچه‌های 8 تا 12 ساله طراحی شده‌اند. علاوه بر دانش‌آموزان آمریکایی؛ کانادایی‌ها به همراه ۱۲ کشور آسیایی و اروپایی می‌توانند برای شرکت در این کمپ‌ها نام‌نویسی کنند.

مطلب پیشنهادی

چگونه با آیفون عکس‎های 360 درجه گرفته و به اشتراک بگذاریم + دانلود اپلیکیشن
همه زوایای یک منظره زیبا را با دیگران به اشتراک بگذارید

البته مشخص است که برای از دست ندادن فرصت باید خیلی زود ثبت‌نام کرد. با این‌که تقاضا برای شرکت در کمپ اپل نمی‌تواند با صف‌های طولانی علاقمندانی که در اولین روزهای عرضه یک مدل آی‌فون بیرون درِ این فروشگاه‌ها تشکیل می‌شود برابری کند؛ اما به‌هر حال با توجه به محدودیت‌هایی که از نظر تعداد شرکت‌کنندگان و ظرفیت این کمپ‌ها وجود دارد میزان تقاضا بالا خواهد بود.

دانش‌آموزان خوش‌ شانسی که موفق به شرکت در کمپ اپل شوند قادر خواهند بود تا از ورک‌شاپ‌های "Stories in Motion with iMovie" و "Interactive Storytelling with iBooks" لذت ببرند. شرکت‌کنندگان در آمریکا؛ کانادا و انگلستان یک ورک‌شاپ سوم هم خواهند داشت: "Coding Games and Programming Robots".

به‌نظر می‌رسد که این ورک‌شاپ سوم بیشتر حول‌و‌حوش Swift Playgrounds می‌چرخد؛ اپی که در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل در سال جاری (WWDC 2016) معرفی شد و هدف از ساخت آن آموزش کدنویسی به بچه‌های کوچک است. انتطار می‌رود نسخه نهایی این اپ فصل پاییز منتشر شود پس در حقیقت استفاده از آن در جریان کمپ تابستانی؛ تست نسخه بتای این اپلیکیشن است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟