Turi یک خرید هوشمند دیگر است
اپل یک شرکت بزرگ حوزه یادگیری ماشینی را خرید
اپل در راستای اهداف بلندمدت خود در حوزه یادگیری ماشین موفق به خرید شرکت Turi شد. شرکتی که اپل موفق شده است، آن‌را خریداری کند، خود را یک زیرساخت یادگیری ماشین ویژه طراحان و متخصصان علم داده توصیف کرده است. این خرید در ادامه خریدهای سریالی اپل در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین انجام شده است.

1606683296_1_0.gif

سایت تک کرانچ در ارتباط با خبری که چند روز پیش منتشر شد و اعلام می‌داشت اپل یک خرید بزرگ انجام داده است، به سراغ این شرکت رفت تا از صحت و سقم خبر منتشر شده مطمئن شود. اپل در ارتباط با این خبر به خبرنگار تک کرانچ گفت: «ما هر چند وقت یک‌بار شرکت‌های کوچک دنیای فناوری را خریداری می‌کنیم. ما معمولا در ارتباط با این خریدها، برنامه‌ریزی‌ها و دلایلی که باعث خرید این شرکت‌ها می‌شود، صحبتی انجام نمی‌دهیم.»

مطلب پیشنهادی

کاربران آیفون باید این ۱۰ مطلب را بخوانند!
دنیای ترفند و نکته کار با اسمارت‌فون اپل

اپل در ارتباط با توافق‌های مالی ذکر شده در این قرارداد اظهارنظری نکرده است، اما سایت Geekwire اعلام کرده است، اپل حاضر شده است، بیش از 200 میلیون دلار را در ازای خرید این شرکت پرداخت کند. این اولین باری نیست که اپل یک شرکت فعال در حوزه هوش‌مصنوعی/یادگیری ماشینی را تحت تملک خود درآورده است. در سپتامبر سال گذشته میلادی این شرکت موفق به خرید استارت‌آپ  Perceptio شد. شرکتی که به‌طور خاص در حوزه یادگیری ماشین و تشخیص چهره به فعالیت اشتغال دارد. در کنار محصولات یادگیری ماشین که از سوی Turi عرضه می‌شود، این شرکت خود را برای برگزاری اجلاس علم اطلاعات آماده می‌‌کند. این کنفرانس با محوریت علم داده‌ها و دستاوردهای انجام شد در این حوزه برگزار خواهد شد. Turi تاکنون چندبار نام خود را تغییر داده است. این شرکت ابتدا GraphLab نامیده می‌شد. پس از آن به Dato تغییر نام داد و سرانجام به نام شرکت Turi از سوی اپل خریداری شد.  این شرکت در ماه جولای به مشتریان خود اعلام کرده بود، محصولات این شرکت دیگر در اختیار آن‌ها قرار نخواهد گرفت. به‌‌طوری که دیگر هیچ‌گونه بارگذاری را انجام نخواهد داد. این رویکرد نشان دهنده اولین تغییری است که در سیاست‌های کسب‌کار این شرکت بعد از خرید به وجود آمده است. اپل پس از آن‌که تیم توسعه دهندگان Turi را استخدام کرده است، اعلام کرد، ترجیح می‌دهد این شرکت به جای آن‌که به کوپرتینو اچ کیو منتقل شود، در همان سیاتل به فعالیت خود ادامه دهد.

با توجه به افزایش دامنه خریدهای اپل در حوزه یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، به نظر می‌رسد، اپل یک برنامه کاملا پنهانی و سری در  ارتباط با طراحی یک محصول خارق‌العاده را به مرحله اجرا در آورده است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟