دنیای موبایل شماره 182
ماجرای انتخاب نام محبوب‌ترین سیستم‌عامل دنیا
اعلام نام نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید، واکنش‌های زیادی در پی داشته است. ماجرا از آنجا شروع شد که گوگل تصمیم گرفت این بار در نام‌گذاری نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید، کاربران را نیز شریک کند. نام‌گذاری اندروید اصولی دارد: باید نام یک دسر باشد و بر اساس حروف الفبا پیش برود. حالا این نام‌گذاری به حرف N رسیده است.

shabake-mag.jpg

رأی‌گیری انجام شد و نتیجه، دور از انتظار خیلی‌ها بود: Nougat. نویسنده سایت Computer World می‌نویسد: «آیا این نامی است که همه انتظار داشتند؟ شاید نه!»  Alexander Maxham از سایت Android Headlines می‌نویسد: «این نام در فهرست نام‌های محبوب بوده است، اما اگر در اینترنت جست‌وجویی کنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از مردم حتی نمی‌دانند Nougat چیست. بیشتر مردم امید داشتند که گوگل برای این نسخه، نام Nutella را برگزیند. درباره اینکه چرا این نام را انتخاب نکرده است، لطیفه‌هایی هم مطرح شده است، مثلاً اینکه تلفظ Nutella خیلی شبیه Nadella، نام مدیرعامل شرکت رقیب گوگل یعنی مایکروسافت است. Nutella در مقایسه با Nougat نام جالب‌تری بود و افراد بیشتری این نام را شنیده بودند.»

مطلب پیشنهادی

گوگل ساخت اپلیکیشن آندروید را رایگان آموزش می‌دهد!
توسعه اکوسیستم سیستم‌عامل موبایل

Nutella نام برندی معروف است و بیشتر کاربران انتظار داشتند نام نسخه جدید اندورید، Nutella باشد. آخرین باری که گوگل از نام یک برند معروف برای نامیدن اندروید استفاده کرد، نسخه کیت‌کت بود که مجبور شد حق استفاده از این نام را به صاحب آن یعنی شرکت Nestle بپردازد. بسیار بعید است که گوگل، سلیقه کاربران خود را در نظر نگرفته باشد و در انتخاب نام نسخه 7 سیستم‌عامل اندروید، نسنجیده عمل کرده باشد. شاید با ‌گذشت زمان، جنبه‌های بیشتری از این نام‌گذاری مشخص شود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟