Pro SSG با قابلیت افزایش حافظه گرافیکی
کارت گرافیکی خاص ای‌ام‌دی برای استودیوها و رندرهای سه بعدی
ساختار تصاویر باکیفیت نظیر 4K و حتی بازی‌های ویدئویی سنگین امروزی به گونه‌ای است که برای پردازش آنها حتی 8 گیگابایت حافظه گرافیکی نیز زیاد است. اما برخی صنایع چون مدل‌سازی سه بعدی، به دلیل حجم فوق‌العاده بالای تصاویر به حافظه گرافیکی بالاتری نیاز دارند و نیاز آنها به حافظه گاه به 64 گیگابایت برای هر فریم نیز می‌رسد! بدون شک این میزان حافظه در کارت‌های گرافیک امروزی وجود ندارد. به همین دلیل شرکت AMD کارت گرافیک مدل SSG Pro را معرفی کرده که به روی برد آن دو شکاف PCIe 3.0 M.2 برای نصب SSD تعبیه شده و از طریق دو درگاه امکان افزایش حافظه گرافیکی به یک ترابایت هم وجود دارد.

کارت گرافیک قدرتمند SSG Pro از تراشه گرافیکی Fiji برخوردار است و ساختار مدار تامین ولتاژ آن به گرافیک‌های Fury‌ نزدیک است. این نشان می‌‌دهد که این محصول از مصرف انرژی متعادل‌تری نسبت به خانواده FirePro این شرکت برخوردار است. شرکت AMD‌ در کنفرانس سیگراف قدرت این محصول را با دریافت 30 فریم در ثانیه در پردازش یک ویدئوی خام 8K به نمایش گذاشت.

ای‌ام‌دی همچنین گفته که امکان افزایش قدرت پردازشی و دریافت تا 90 فریم بر ثانیه نیز در کارت گرافیک SSG Pro وجود دارد. این کارت گرافیک از تراشه‌های ذخیره‌ساز NAND‌ پشتیبانی می‌کند و قیمت 10 هزار دلاری برای آن در نظر گرفته شده و تا اواخر سال 2016 در دسترس شرکت‌ها قرار خواهد گرفت.

کارت گرافیک Pro SSG ای‌ام‌دی با قابلیت افزایش حافظه گرافیکی

شرکت AMD همچنین در این کنفرانس سه مدل از کارت گرافیکهای سری WX مخصوص "سیستم‌های کاری" را به نمایش گذاشت. مدل Pro WX7100 از 32 واحد CU، هشت گیگابایت حافظه گرافیکی، رابط 256 بیتی و قیمت 1000 دلار برخوردار است. مدل بعدی، WX5100 است که 28 واحد CU، هشت گیگابایت حافظه با رابط 256 بیتی دارد و سومین محصول خانواده WX، مدل WX410 با 16 واحد CU، چهار گیگابایت حافظه و رابط 128 بیتی است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟