بدون دخالت انسان یا جرثقیل
بررسی امنیت هواپیماهای ایرباس با دِرون
یکی از بهترین اقداماتی که در خصوص امنیت هواپیماها قبل از پرواز انجام می‌شود، بازدید از قسمت‌های مختلف آن است؛ هرچند که این مسئله خود می‌تواند برای بازرسان تا حدی خطرناک و با دشواری‌هایی همراه باشد.

shabake-mag.jpg

معمولا بازرسان برای این‌که یک هواپیما و شرایط آن را به دقت بررسی کنند؛ نیاز به جرثقیلی دارند که آن‌ها را به قسمت بالای هواپیما ببرد و به آن‌ها کمک کند تا ساختار و تمام اجزای این وسیله غول‌پیکر را با ریزبینی خاصی بررسی کنند. این کار تا اندازه‌ای با ریسک همراه است هم‌چنین فرآیند بازرسی به کندی صورت می‌گیرد اما به‌زودی این مشکل هم برطرف می‌شود. ایرباس به‌تازگی شروع به استفاده از دِرون‌ها برای بررسی هواپیماها کرده که می‌تواند تمام فرآیند را تا بیشتر از یک ساعت کاهش دهد.

مطلب پیشنهادی

سقوط دِرون پرنده‌نما در سومالی
شبیه‌سازی خفاش برای فرار از شناسایی

این کمپانی فرآیند جدیدش را در نمایش هوایی Farnborough به نمایش گذاشت. در این نمایش؛ دِرون به سیستم دوربین مستقل و بدون نیاز به دخالت انسان مجهز بود. این دِرون با دوربین اینتل RealSense به سرعت بر بالای یک A330 در حال پرواز و عکسبرداری بود. عکس‌هایی که توسط این دِرون گرفته شدند در مدل سه‌بعدی از هواپیما قرار گرفتند. بازرسان با دیدن این عکس‌ها توانستند به دقت و با موشکافی به بررسی جوانب مختلف این هواپیما بپردازند.

هم‌چنان برای دیدن مدل دیجیتال باید مدت‌زمانی را صبر کرد اما به‌هر حال این روش خیلی سریع‌تر است. جمع‌آوری اطلاعات با دست حدود ۲ ساعت طول می‌کشد اما همین روند با استفاده از دِرون فقط بین 10 تا 15 دقیقه زمان می‌برد. گمان می‌رود که مراحل تست این کمپانی تا پایان سال به اتمام برسد و بعد از آن در سطح وسیع‌تری مورد استفاده قرار بگیرد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟