سال ۲۰۲۱ اولین خودران‌ها وارد خیابان‌ها می‌شوند
اینتل به کمک بی‌ام‌و برای ساخت خودران‌ها شتافت!
بی‌ام‌و اعلام کرده که قصد دارد تا سال 2021 خودروهای خودران را به خیابان‌ها بیاورد اما آنها هنوز اطلاعات مورد نیاز برای تبدیل کردن این فناوری به واقعیت را دراختیار ندارند. حالا بی‌ام‌و اعلام کرده برای رسیدن به آن نقطه با شرکت اینتل و همچنین کمپانی Mobileye که در زمینه بینش و حس کامپیوتری تخصص دارد برای رسیدن به پلتفرم مورد نیاز برای اهدافش همکاری می‌کند.

1606683296_1_0.gif

اما چیزی که این سه کمپانی روی آن کار می‌کنند بی‌ام‌و را راضی نمی‌کند. اینطور به‌نظر می‌رسد که ایده اصلی؛ ساخت یک پلتفرم باز برای این صنعت است که به سایر سازندگان خودرو در تلاش برای ساخت این‌گونه وسایل نقلیه کمک می‌کند. از نقطه‌نظر فناوری؛ دو کمپانی اینتل و Mobileye تجارب خود در زمینه یادگیری ماشین و فناوری کامپیوتر را به همراه می‌آورند و این در حالی‌است که اینتل طی چند سال گذشته مشغول مطالعه بر روی فناوری خودروهای خودران است.

مطلب پیشنهادی

مرگ سرنشین اتومبیل خودران تسلا در یک سانحه رانندگی
مقصر سیستم خودکار یا حواس‌پرتی سرنشین است؟

درنهایت این کمپانی‌ها قصد دارند تا این صنعت را رو به جلو ببرند و به نقطه‌ای برسانند که نیازی به چشم‌ها و ذهن‌های سرنشینان نباشد. یعنی اینکه سرنشین خودرو نیازی به گرفتن فرمان در دست؛ توجه به جاده و یا هر چیز دیگری که در تجربه رانندگی فعلی رانندگان را به خود مشغول می‌کند نداشته باشند.

هرسه کمپانی متعهد شده‌اند تا تمام تلاش خود را در جهت پیاده‌سازی اهدافشان تا سال 2021 بکار بگیرند. اما هر سه آنها خیلی در مورد این اهداف صحبت نمی‌کنند. در ابتدا این شرکا یک خودوری خودران را که نمونه اولیه بسیار پیشرفته است آزمایش می‌کنند. این‌که این نمونه اولیه چیست مشخص نیست اما به‌نظر می‌رسد که رسیدن به این اطلاعات کمتر از زمانی که فکر می‌کنیم محقق میشود.

قرار است تا سال 2017؛ این سه کمپانی خودروهایی را روانه خیابان‌ها کنند که مسافت های طولانی‌تری را نسبت به مدل‌های فعلی طی می‌کنند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟