دنیای موبایل شماره 181
دست‌ها به صفحه‌نمایش ساعت هوشمند تبدیل می‌شوند
استفاده از ساعت‌های هوشمند به دلیل نمایشگر لمسی بسیار کوچکی که دارند، کار ساده‌ای نیست و امکان خطا در انتخاب گزینه‌های نمایش داده‌شده وجود دارد. شرکت سامسونگ سعی کرده است با پیشنهاد طرحی از یک ساعت هوشمند این مشکل را برطرف کند.

این ساعت هوشمند مجهز به پروژکتوری داخلی خواهد بود که صفحه‌ای تعاملی را روی دست می‌تاباند. به بیان دیگر، دست کاربری که ساعت را به مچ خود بسته است، تبدیل به نمایشگر تعاملی می‌شود. بدین ترتیب کاربر به جای استفاده از صفحه لمسی روی ساعت، می‌تواند با این نمایشگر تابیده‌شده روی دست کار کند.

طبق آنچه در این طرح به آن اشاره شده است، ساعت سامسونگ مجهز به یک دوربین، پردازنده و پروژکتوری خواهد بود که بر حسب نیاز و وظیفه روی بخش‌های مختلفی از دست، تصاویر مناسب را می‌تاباند. بر اساس یکی از تصاویری که سامسونگ در این طرح ارائه کرده است، روی صفحه ساعت نقشه‌ای دیده می‌شود و گزینه‌های کنترلی این نقشه روی دست کاربر تابانده شده است.  این طرح فقط به ساعت‌های هوشمند محدود نمی‌شود و به کاربرد آن در هدست‌ها نیز اشاره شده است و نشان می‌دهد که احتمالاً سامسونگ در نظر دارد از این روش برای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده نیز استفاده کند. برای مثال در این طرحِ سامسونگ نشان داده شده است که می‌توان تصاویر را روی لوازم منزل تاباند و از این طریق کاربر با تصاویر تعامل داشته باشد و آنچه را از طریق هدست می‌بیند، کنترل کند. 

برچسب: