کنفرانس توسعه‌دهنده‌گان اپل ۲۰۱۶
ترسیم آینده دنیای تلویزیون با tvOS اپل
یکی از رویدادهای کنفرانس WWDC 2016 اپل که ساعتی پیش آغاز شده است به معرفی سیستم‌عامل جدید tvOS اختصاص داشت. اپل اعتقاد دارد آینده تلویزیون‌ها به برنامه‌های کاربردی و اپلیکیشن‌ها و تعامل سیستم‌عامل‌های موبایل با این دستگاه‌ها اختصاص دارد. نگاهی کوتاه به معرفی این سیستم‌عامل می‌اندازیم:

اپل در مدت زمان برگزاری این کنفرانس اشاره کرد که آینده تلویزیون‌ها بر مبنای برنامه‌های کاربردی قرار دارد. در مقطع فعلی چیزی در حدود 1300 کانال تلویزیونی روی اپل تی قرار دارند و تعداد برنامه‌های اکنون به مرز 6000 عدد رسیده است. اکنون Sling در کنار Molotov و Fox Sports Go به مجموعه اپل تی وی افزوده شده است. همچنین عناوین NBA 2K, Minecraft Story Mode, and Sketch Party اکنون در اختیار کاربران قرار دارد. 

مطلب پیشنهادی

سیستم‌عامل موبایل iOS 10 اپل معرفی شد

از دیگر قابلیت‌های جدید می‌توان به Apple Tv remote App اشاره کرد که به کاربران آی‌فون اجازه می‌دهد از طریق دستیار شخصی سیری به کنترل اپل تی وی بپردازند. همچنین از طریق صفحه‌کلید لمسی نیز قابلیت تایپ را خواهند داشت. اپل در این کنفرانس گفت بدون شک سیری باعث خواهد شد تا شیوه کاربری تلویزیون برای کاربران تغییر پیدا کند. به‌طوری که تلویزیون‌ها تنها از طریق فرمان‌های صوتی کنترل شوند. اپل در این کنفراس اعلام کرد، سیری این قابلیت را دارد تا میان 650 هزار فیلم و سریال به جستجو بپردازد. همچنین این قابلیت را دارد تا برنامه خاصی را از سایت ویدیویی یوتیوب پخش کند.

از دیگر اتفاقات جالب tvOs می‌توان به افزوده شده HomeKit برای اپل تی اشاره کرد. اپل در نظر دارد با این کیت حضور مقتدرانه‌ای را در دنیای اینترنت اشیا بازی کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟