پیش‌بینی آینده‌ای روشن برای ابزار‌های پوشیدنی
خوش‌آمدگویی بازار به ابزارهای پوشیدنی
تا دو سال گذشته، هیچ‌کس تصور نمی‌کرد که در آینده‌ای نزدیک، پوشیدنی‌‌های هوشمند مورد پذیرش کاربران قرار گیرند. بازار ابزارهای پوشیدنی در سال 2014 به حدی بی‌رمق بود که برخی از سازندگان را به فکر کاهش تولیدات یا ترک این بازار نوپا انداخت. اما برخلاف تصور کارشناسان، آمارهای اخیر نشان می‌دهد که در سال گذشته میلادی، بازار ابزارهای پوشیدنی رشد بالایی را تجربه کرده است. به‌نظر می‌رسد که سازندگان گوشی‌های هوشمند جز تقدیم بخشی از سهم بازار فروش خود به این ابزار پوشیدنی، چاره‌ دیگری ندارند.

shabake-mag.jpg

تا دو سال پیش اگر می‌خواستید یک ساعت هوشمند بخرید، باید همه فروشگاه‌های بازار کامپیوتری را زیر‌ورو می‌کردید تا چشمتان به جمال یک مدل از این ابزار هوشمند روشن شود؛ اما در سال 2014 داستان پوشیدنی‌ها به‌گونه‌ای دیگر پیش رفت و آگاهی کاربران از کاربردهای مختلف محصولات پوشیدنی هوشمند، تراکم این ابزار در بازارها را افزایش داد و کسی فکر نمی‌کرد که پوشیدنی‌های هوشمند، به این زودی‌ها محبوب شوند.

بازار ابزارهای پوشیدنی به شدت در حال رشد است

آمار جدید موسسه IDC نشان می‌دهد که در سال گذشته میلادی، بازار فروش ابزارهای پوشیدنی بیش از 170 درصد رشد داشته است! طبق این گزارش، بازار فروش این محصولات هوشمند در سه ماهه آخر سال 2015 نسبت به همین بازه زمانی در 2014، نزدیک به 127 درصد رشد داشته و این باعث شده تا کاربران در سال گذشته، 78 میلیون دستگاه پوشیدنی هوشمند را خریداری کنند. این در حالی است که آمارهای سال 2014 این موسسه حاکی از این بود که بازار این ابزار هوشمند فقط توانسته تا 28.8 میلیون دستگاه را در سال 2014 به فروش برساند.

شاید فکر کنید که محصولات شرکت اپل پرفروش‌ترین ابزار پوشیدنی بوده‌اند؛ اما آمار جدید این موسسه، محصولات شرکت فیت‌بیت (Fitbit) را به‌عنوان پرفروش‌ترین ابزار پوشیدنی هوشمند در سه ماهه چهارم 2015 اعلام کرده است. به‌نظر می‌رسد که کارآمدی و کاربردی‌بودن ابزارهای پوشیدنی به‌ویژه در حوزه سلامت، برای دوست‌داران فناوری به اثبات رسیده و از هم‌اکنون می‌توان پیش‌بینی کرد که سال 2016، سکوی پرتابی برای این محصولات کوچک و کاربردی باشد و بدون تردید این میزان استقبال، روند نزولی قیمت ابزار پوشیدنی را پرسرعت‌تر می‌‌کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟