خبرخوش برای اندرویدی‌ها
با اثرانگشت خود به 1Password وارد شوید
در حالی که هر روزه اخبار متفاوتی در ارتباط با پایان عمر گذرواژه‌ها می‌شنویم، اما به نظر می‌رسد، شرکت‌هایی که کسب و کار آن‌ها به نوعی با گذرواژه‌ها عجین شده است، تمایل ندارند این مکانیزم احراز هویت به دست فراموشی سپرده شود. بر همین اساس نرم‌افزار 1Password که در زمینه مدیریت گذرواژه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، از امروز به مکانیزم قدرتمندی تجهیز شده است که به کاربران این نرم‌افزار این توانایی را می‌دهد با استفاده از مکانیزم اثرانگشت به آن وارد شوند.

1Password امروز به‌روزرسانی خاصی را دریافت کرد که بسیاری از کاربران اندروید از مدت‌ها قبل در انتظار آن بودند. این برنامه به ویژه از آن جهت جذاب‌تر شده است که رابط کاربری آن بر مبنای سبک مواد گوگل (Google’s Material Design ) مورد بازطراحی قرار گرفته است. ( ماتریل دیزاین گوگل، سبک جدیدی در زمینه طراحی برنامه‌های کاربردی را معرفی می‌کند  که در آن رابط کاربری، انیمیشن‌ها و تعامل با کاربر به گونه دیگری باز تعریف می‌شوند. ماحصل این فرآیند باعث می‌شود برنامه‌ها کاربرپسندتر از قبل شوند.)

اما شاید بزرگ‌ترین تغییری که این برنامه تجربه کرده است، به پشتیبانی از حس‌گر اثرانگشت این برنامه باز می‌گردد. هر شخصی که از 1Password روی اسمارت‌فون خود استفاده می‌کند، به احتمال زیاد از این موضوع اطلاع دارد که پشتیبانی از اسکن اثرانگشت در این نرم‌افزار تا چه اندازه با اهمیت است. شاید در گذشته برای دسترسی به این برنامه نیازمند تایپ یک گذرواژه اصلی بودید، اما تایپ یک گذرواژه طولانی اصلی (Master)، آن هم به‌طور مکرر روی یک اسمارت‌فون، یک فرآیند واقعا زجرآور به شمار می‌‌رود. اما از این پس این توانایی را دارید از حس‌گر اثرانگشت دستگاه خود قدرتمند‌تر از گذشته استفاده کنید.

اما به‌روزرسانی اعمال شده در این برنامه تنها روی اسمارت‌فون‌هایی قابل استفاده است که از سیستم‌عامل مارشمالو استفاده کنند. در نتیجه اسمارت‌فون‌هایی که از نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید استفاده کرده یا از مکانیزم اثرانگشت پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند ممکن است از این پشتیبانی محروم باشند. به‌روزرسانی ویژه 1Password برای نسخه 6 عرضه شده است و از طریق پلی استور در اختیار کاربران قرار دارد. 1Password اکنون به کاربران این توانایی را می‌دهد تا گذرواژه‌های خود را با اعضاء تیم به اشتراک قرار دهند. اگر جزء آن گروه از کاربرانی هستید که تاکنون از 1Password استفاده نکرده‌اند( یا از نرم‌افزارهای مدیریت گذرواژه دیگری استفاده می‌کردید)، اکنون زمان آن رسیده است تا نگاهی جدی به 1Password داشته باشید. این برنامه توانایی تولید گذرواژه‌های خودکار و بسیار قدرتمند را برای هر سرویس جدیدی که در آن ثبت نام می‌کنید دارد. به‌طوری که از اطلاعات شخصی شما محافظت به عمل آورده و مانع از آن می‌شود که گذرواژه‌های شما در معرض تهدید قرار گیرند. اگر در گذشته به کارگیری 1Passowrd با یک گذرواژه طولانی کار سختی به شمار می‌رفت، از این پس حس‌گر اثرانگشت کار را بسیار ساده‌تر از گذشته کرده است. این برنامه از امروز 8 فوریه با حجم تقریبی 9.3 مگابایت از آدرس Play Store در اختیار کاربران قرار دارد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟