سونی به دنبال ورود به بازار دیسک‌‌های جامد
سونی دیسک‌ جامد سری SLW-M را معرفی کرد
در سال 2015 استقبال کاربران از دیسک‌‌های جامد به دلایلی چون کاهش هزینه‌‌های تولید تراشه‌‌های ذخیره‌ساز NAND‌ و افزایش آگاهی کاربران از کارآیی SSDها، روند رو به گسترشی را تجربه کرد؛ اما به‌نظر می‌رسد که امسال بازیگران جدیدی به گروه سازندگان این ابزارهای ذخیره‌ساز افزوده شوند. موید این موضوع، ورود شرکت سونی به بازار SSDها است. در روزهای گذشته سونی از 2.5 اینچی جامد سری SLW-M خود در دو ظرفیت 240 و 480 گیگابایت رونمایی کرد؛ اما به زمان ورود و قیمت آن اشاره‌ای نکرده است.

1606683296_1_0.gif

شرکت سونی دو نمونه از این دیسک‌های جامد با ظرفیت 240 گیگابایت (مدل SLW-MG2) و 480 گیگابایت (مدل SLW-MG4) را معرفی کرده است. این محصول تنها 7 میلی‌متر ضخامت داشته و برای ارتباط با مادربرد از رابط ساتا 3 بهره می‌برد.

560 و 530 مگابایت در ثانیه، سرعتی است که سونی برای خواندن و نوشتن اطلاعات دیسک‌جامد سری SLW-M خود اعلام کرده است. همچنین این شرکت برای دارندگان این محصول امکان استفاده از نرم‌افزار Acronis True image 2015 HD و "جعبه ابزار سونی" را برای مدیریت داده‌ها فراهم کرده است؛

سونی به دنبال ورود به بازار دیسک‌‌های جامد

اما تلاش شرکت سونی برای ورود به بازار ذخیره‌سازهای فلش در دو بخش "تجاری" و "مصرف‌کننده" نشان می‌دهد که شرکت‌‌های صاحب فناوری هم تمایل زیادی برای ورود به بازار پرسود و آتیه‌دار ذخیره‌سازهای سیلیکونی دارند؛ موضوعی که از هم‌اکنون، زنگ پایان تولید و کاربری هارددیسک‌‌های مکانیکی را به صدا درآورده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟