دنیای موبایل
عقب افتاده‌ترین گوشی دنیا
چه‌طور می‌توان به افرادی که به‌طور بی‌وقفه سر در گوشی موبایل دارند، کمک کنیم تا از گوشی خود فاصله بگیرند و دنیا را بهتر ببینند و با دنیای واقعی رابطه دوستانه‌تری برقرار کنند؟ شاید محصولی نظیر NoPhone کمک خوبی باشد.

1606683296_1_0.gif

شرکت NoPhone در سایت خود یکی از محصولاتش به نام NoPhone ZERO را  این‌طور معرفی می کند: «عقب افتاده‌ترین تلفنی که تاکنون بشر ساخته است». 

تلفنی که هیچ دکمه‌ای ندارد، علامت تجاری ندارد، نمی‌توانید با آن پیام کوتاه ارسال کنید، ردیابی مکان ندارد، تاریخچه مرور را ذخیره نمی‌کند، داده‌ها را جمع‌آوری نمی‌کند، باتری‌اش تمام نمی‌شود و مهم‌تر از همه «نمی‌توان با آن تماس تلفنی برقرار کرد»؛ در حقیقت دارنده این تلفن، یک تکه پلاستیکی مستطیل شکل در دست دارد که عملاً هیچ کاری انجام نمی‌دهد و فقط در  فرد حس در دست داشتن یک تلفن را ایجاد می‌کند. این شرکت برای تشویق مردم به خرید NoPhone ZERO در سایت خود آورده است: «همین امروز با سفارش یک NoPhone ZERO در زندگی افرادی که به آن‌ها اهمیت می‌دهید، تغییر ایجاد کنید». 

 این محصول با دو دلار تخفیف، به قیمت 5 دلار به فروش می‌رسد؛ البته NoPhone مدل‌های متنوع دیگری هم ارائه کرده است که بر حسب سلیقه و نیازمی‌توان آن‌ها را انتخاب کرد. این شرکت در مورد قابلیت‌های این محصول می‌نویسد: «به دست آوردن تمرکز بیش‌تر و  دوستان واقعی». این طرح، ایده‌ای بوده که پس از کسب سرمایه لازم در کیک استارتر، در قالب محصول ارائه شده است. 
نکته جالب این‌که شرکت NoPhone یک سفارش بسیار بزرگ از جزیره رئونیون، در اقیانوس هند دریافت کرده است و Van Gould یکی از مؤسسان شرکت NoPhone در مصاحبه‌ای با Cnet در این‌باره گفته: «من حتی نمی‌دانستم چنین جایی روی کره زمین وجود دارد».

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟