با به‌روزرسانی جدید نرم‌افزاری
ویدیو: خودروی تسلا خودش را پارک می‌کند + عکس
مدت‌ها است که بحث ماشین‌های خودکار در محافل فناوری بسیار داغ پیگیری می‌شود و هر چند روز یک‌بار اخباری را پیرامون این حوزه می‌شنویم. یکی از فعالان این شاخه بی‌شک ایلان ماسک است؛ مرد بزرگی که ایده شرکت تسلا زاییده فکر او است. وی علاقه زیادی دارد تا درباره آینده ماشین‌های خودران با ما صحبت کند. روز شنبه گذشته باز هم ایلان ماسک و شرکت وی؛ تسلا؛ نشان دادند که تا چه حد به این مفهوم نزدیک شده‌اند.

1606683296_1_0.gif

تسلا در شنبه‌ای که گذشت نسخه به‌روز شده نرم‌افزار خود را معرفی کرد. نسخه 7.1 جدید مخصوص ماشین‌های مدل S و X است و یک ویژگی بسیار مهم دارد: قابلیت سامون (Summon). با استفاده از این قابلیت ماشین‌های ذکر شده می‌توانند بدون کمک انسان از حالت پارک خارج شوند یا این‌که خود را پارک کنند.

کافی است یک کلیک ساده روی دکمه‌ای که بر روی کلید قرار دارد؛ قابلیت سامون فعال شده و ماشین تسلا وارد حالت ورود یا خروج از پارکینگ‌ها (با استفاده از ابزاری به‌نام هوم‌لینک مخصوص در پارگینگ و روی سطوح صاف و هموار) و فضاهای پارک بسیار کم می‌شود؛ تسلا به نرمی و آهستگی حرکت کرده و منتظر دستور بعدی صاحب خود می‌شود.

در ویدئوی زیر که توسط یک از مالکان ماشین تسلا گرفته شده این قابلیت جدید نرم‌افزار به‌خوبی نشان داده شده است.

ویژگی سامون که روز شنبه توسط الکترک (Electrek) معرفی شد هم‌چنان نسخه بتای این نرم‌افزار است. اگرچه دور از ذهن نیست روزی را متصور شد که سامون در کنار شارژر روبوتیک تسلا قرار بگیرد. تنها کاری که صاحب خودرو انجام می‌دهد؛ فشار دادن یک دکمه است تا ماشین هم پارک شود و هم شروع به شارژ کند.

عرضه نسخه جدید نرم‌افزار تسلا شامل یک به‌روزرسانی برای قابلیت هدایت خودکار هم است. با این نسخه این ویژگی فقط به خیابان‌های محلی و هم‌چنین خیابان‌هایی است که تقسیم کننده‌ای در وسط خیابان ندارد.

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

رانندگی در آسمان: اولین ماشین پرنده مجوز پرواز گرفت+ تصاویر

آیا بعد از گوگل و اپل؛ فیس‌بوک هم می‌خواهد خودرو بسازد؟

بهترین‎ فناوری‌های نمايشگاه CES 2016 (بخش دوم: خودروها و روبات‎های پرنده)+تصاویر

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟