HomeKit در تعامل بیشتر با خانه شما
CES 2016: جدیدترین محصولات مبتنی بر HomeKit اپل عرضه شدند
HomeKit چارچوبی است که از سوی اپل برای برقراری ارتباط و کنترل دستگاه‌ها و ابزارهایی که در محیط خانه با یکدیگر در ارتباط هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. تا پیش از نمایش‌گاه CES 2016 یکسری محصولات بر مبنای HomeKit عرضه شده بودند، که از آن جمله می‌توان به کنترل کننده پنکه سقفی که با سیری کنترل می‌شد اشاره کرد. اما اکنون iDevices خط تولید محصولات سازگار با HomeKit را با عرضه چهار گجت جدید که اتوماسیون خانگی را بیش از پیش ساده‌تر می‌کنند، توسعه داده است.

1606683296_1_0.gif

به نظر می‌رسد کنترل خانه از طریق یک برنامه کاربردی ایده جالبی باشد، اما گاهی اوقات نیاز دارید، این‌کار به سادگی فشار دادن یک کلید انجام شود. برای تبدیل این رؤیا به واقعیت و طراحی یک خانه هوشمند به طوری که محصولات به صورت متصل با یکدیگر در ارتباط باشند، مردم این توانایی را دارند تا از جدیدترین نسخه عرضه شده از HomeKit استفاده کنند. iDevice فهرستی از جدیدترین محصولات مبتنی بر HomeKit که به‌طور کامل با خانه شما ادغام می‌شوند را عرضه کرده است. این محصولات شامل یک سوکت جدید، سوییچ دیواری، تنظیم  کننده نور و یک پریز برق است.

این مجموعه به شما اجازه کنترل و خودکارسازی لامپ‌های روشنایی استاندارد را با استفاده از سیستم‌عامل iOS و دستیار شخصی سیری می‌دهند. iDevices در گذشته یک پریز دیواری و یک سوییچ مبتنی بر HomeKit و یک ترموستات را عرضه کرده بوده، اما مدلی که در نمایشگاه امسال عرضه شده است، جدیدتر بوده و راه حل‌های بهینه شده‌ای را برای تبدیل هرگونه لامپی به یک لامپ هوشمند ارائه می‌کند. اگر در نظر دارید چراغ‌های خانه خود را با استفاده از iOS و سیری کنترل کنید، اما تمایل ندارید بابت خرید چراغ‌های گران قیمت که به صورت از پیش ساخته شده به وای فای تجهیز شده‌اند، هزینه‌ای پرداخت کنید، iDevices Socket سوکت فعلی لامپ و لامپ‌های خانه شما را به یکدیگر متصل می‌کند. سوکت به شما این توانایی را می‌دهد تا چراغ را روشن یا خاموش کرده و همچنین میزان روشنایی نور آن‌را تنظیم کنید. iDevices همچنین روش دیگری را برای هوشمند سازی چراغ‌های خانه شما پیش‌نهاد داده است. برای این منظور iDevices دو محصول Wall Switch و Dimmer Switch را پیش‌نهاد داده است. هر دو محصول برای جایگزین کردن سوییچ‌های روشنایی استاندارد و اضافه کردن کنترل iOS و همچنین چراغ‌ خواب LED به صورت سخت‌افزاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 این محصولات در حالت استاندارد برای روشن و خاموش کردن و تنظیم میزان روشنایی مورد استفاده قرار می گیرند. سرانجام پریز دیواری iDevices یک راه حل ویژه بوده که برای هوشمندسازی پریزهای خانه شما مورد استفاده قرار می‌گیرد. پریز دیواری یک راه حل دائمی به جای پریز‌های برقی سنتی به شمار می‌رود. این پریز توسط سیری و برنامه کاربردی هر آن چیزی که به پریز متصل می‌شود را کنترل می‌کند. این پریز به شما اجازه می‌دهد، پریزهای موجود را باز کرده و آن‌ها را با پریزهای هوشمند که اتصال آن‌ها به صورت توکار است، جایگزین کنید. به‌طوری که دیگر نیازی ندارید یک دانگل متصل را در بالای پریز قرار دهید. بیشتر سامانه‌های خانه هوشمند در آینده نزدیک به همین شکل به صورت یک‌پارچه در خواهند آمد، اما این اولین باری است که چنین ویژگی به محصول سامانه HomeKit که اپل در گذشته از آن رونمایی کرده بود افزوده شده است.

شاید گفتن این جمله کمی دور از عقل به نظر می‌رسد، که شما بتوانید چراغ‌های هوشمند یک خانه را به‌طور مستقیم از طریق یک سوییچ کنترل نکنید، اما این دقیقا همان اتفاقی است که رخ داده است. بیشتر محصولات خانه‌های هوشمند برای آن‌که همواره در وضعیت آماده به کار باشند، باید به‌طور دائم روشن باشند. در این حالت اگر برقی درون آن‌ها وجود داشته باشد، این توانایی را خواهید داشت تا آن‌ها را با استفاده از برنامه کاربردی روشن یا خاموش کنید، اما اگر برق وجود نداشته باشد، باید به انتظار بنشینید تا فردی سوییچ را برای شما روشن کند. این یک مشکل مسخره است، اما حقیقت دارد، این موضوع باعث می‌شود تا کنترل اوضاع کمی سخت شود. حداقل برای چراغ‌های سقفی، نصب یک سوییچ هوشمند برق این مشکل را حل می‌کند، به طوری که به شما اجازه می‌دهد بدون مشکل از برنامه کاربردی خود استفاده کنید. محصولات توکار جدید عرضه شده در این نمایشگاه به شما این احساس را می‌دهند که تصور کنید اشیا هوشمند خانه شما خیلی بهتر از قبل با یکدیگر هماهنگ شده‌اند. جزییات مربوط به قیمت و تاریخ عرضه دقیق این محصولات هنوز به درستی مشخص نیست. iDevices گفته است که سوکت جدید این شرکت در سه ماه اول سال جاری، Wall Socket  و Dimmer Socket در سه ماه دوم و Wall Outlet در سه ماه سوم سال جاری عرضه خواهند شد. هر سه محصول قبل از تعطیلات سال آینده میلادی در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهند گرفت.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟