دستاورد فیلیپس - اریکسون
تیرهای چراغ برقی که ارتباط بی‌سیم 4G LTE می‌دهند
در آینده‌ای نزدیک، در شهر بزرگ لس‌آنجلس، تیرهای چراغ برقی نصب خواهند شد که علاوه بر تأمین روشنایی معابر، وظیفه برقراری ارتباط بی‌سیم 4G LTE را نیز برای شهروندان برعهده خواهند داشت. این تیرهای چراغ برق، علاوه بر اینکه مبتنی بر فناوری SmartPole Street lighting شرکت فیلیپس هستند، به فناوری بی‌سیم 4G LTE شرکت اریکسون نیز مجهز شده‌اند.

 فیلیپس اعلام کرده است برای نخستین بار در لس‌آنجلس، صد تیر چراغ برق مبتنی بر فناوری SmartPoles  نصب خواهند شد. این همکاری دو شرکت فیلیپس و اریکسون، از دو جهت به نفع شهروندان شهر بزرگی نظیر لس‌آنجلس خواهد بود. نخست،  تأمین روشنایی معابر این شهر با  صرفه‌جویی در مصرف انرژی همراه خواهد شد و دوم اینکه، پوشش شبکه 4G LTE برای نقاط مختلف فراهم می‌شود. پیش از این در لس‌آنجلس برای روشنایی معابر از چراغ‌های LED استفاده شده بود؛ اما با استفاده از تیرهای چراغ برق جدید، امکان پوشش خدمات ارتباطی با پهنای باند بالا نیز فراهم می‌شود و راه برای گسترش مطمئن فناوری‌هایی نظیر اینترنت اشیاء در شهر بزرگی مانند لس‌آنجلس، فراهم خواهد شد. به عقیده شهردار لس‌آنجلس، چنین پروژه‌ای نشان می‌دهد که زیرساخت‌های هوشمند می‌توانند چه فوایدی برای شهر داشته باشند. ایجاد شغل، صرفه‌جویی در مالیات‌هایی که شهروندان می‌پردارند و بهبود محیط زندگی، از جمله این فواید است. این پروژه، در راستای همکاری‌های پیشین شرکت فیلیپس با این شهر صورت گرفته است. پیش از این، سیستم مدیریت روشنایی فیلیپس، در این شهر نصب شده بود که با استفاده از فناوری‌های موبایل و ابری،  نظارت و کنترل روشنایی معابر شهر لس‌آنجلس امکان‌پذیر بود.

فیلیپس معتقد است فناوری SmartPole،  نقش مهمی در فراهم کردن زیرساخت لازم برای دسترسی به اینترنت اشیاء در فضای خارجی دارد و از این طریق، خدمات جدیدی عرضه خواهد شد؛ بنابر گزارشی که از سوی اریکسون منتشر شده است، پیش‌بینی می‌شود تا سال 2020، میزان ترافیک داده در شبکه‌های سلولی (شبکه‌های تلفن همراه) 9 برابر رشد داشته باشد و زیرساخت فعلی مخابراتی، قادر نخواهد بود که به این حجم تقاضا پاسخ دهد. با مجهز کردن تیرهای هوشمند چراغ برق فیلیپس به فناوری مخابراتی ویژه ای که اریکسون عرضه کرده است، می‌توان ظرفیت انتقال داده در شبکه مخابرات را افزایش داد. این تیرهای چراغ برق، براساس استانداردهای مورد نیاز اپراتورهای تلفن همراه طراحی شده‌اند تا با کم‌ترین مشکل، تجهیزات خود را در آن نصب کنند. تیرها از طریق یک اتصال فیبری، به شبکه اصلی متصل می‌شوند. 

شرح عکس:  تیرهای چراغ برق هوشمند فیلیپس. در آینده‌ای نزدیک، خیابان‌های لس‌آنجلس مجهز به چنین تیرهای چراغ برقی خواهند شد و علاوه بر تأمین روشنایی معابر، پوشش 4G LTE را نیز برای این شهر فراهم خواهند کرد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟