معرفی پنج دوربین‌ DSLR بین 1200 تا 3000 دلار
این پنج شگفت‌انگیز
دوربین DSLR معمولی همواره یکی از پشتوانه‌های عکاسی حرفه‌ای بوده‌اند. البته در این بین دوربین‌های اسمارت فون ها را هم که سهم زیادی در توسعه عکاسی غیرحرفه‌ای داشته‌اند را نباید فراموش کرد؛ اما درنهایت هیچ‌چیزی جای عکاسی حرفه‌ای با کمک دوربین‌های حرفه‌ای DSLR را نمی‌گیرد.

1606683296_1_0.gif

دوربین‌های DSLR همواره یکی از پشتوانه‌های عکاسی حرفه‌ای بوده‌اند. البته در این بین دوربین‌های اسمارت‌فون‌ها را هم که سهم زیادی در توسعه عکاسی غیرحرفه‌ای داشته‌اند را نباید فراموش کرد؛ اما درنهایت هیچ‌چیزی جای عکاسی حرفه‌ای با کمک دوربین‌های حرفه‌ای DSLR را نمی‌گیرد. این دوربین‌ها با داشتن بدنه‌ای بزرگ می‌توانند ابزارها و حس‌گرهایی را در خود داشته باشند که هر یک سهم زیادی در ارتقای کیفیت عکس‌برداری و فیلم برداری خواهند داشت. ویژگی‌هایی چون قابلیت تغییر لنز، ویوفایندر و باتری‌های پرقدرت به این معنی است که ابزاری مجهز را برای تجربه یک عکاسی حرفه‌ای در اختیار خواهید داشت. در ادامه شما را با پنج مدل از بهترین دوربین‌های DSLR در محدوده قیمتی 1200 تا 3000 دلار آشنا خواهیم کرد.

 

Nikon D750 - با قیمت 2300 دلار

نمی‌توان گفت که کدام‌یک از دوربین‌های بازار در حال حاضر بهترین دوربین است اما Nikon D750 بدون شک یکی از بهترین‌ها است. اگرچه سرعت شاتر 1/4,000 است اما هنوز دوربین می‌تواند تصاویر 24.3 مگاپیکسلی عالی به همراه ویدیوهای 1080/60p  را به کاربر ارائه دهد. این سطح کیفیت با ارائه بیشترین حد دقت در رنگ همراه است.

این دوربین نخستین دوربین full frame است که دارای Wi-Fi هم هست. همچنین با توجه به سیستم فوکوس 51 -point قدرت پاسخ‌دهی بسیار مطلوبی را ارائه می‌کند. این دوربین قابلیت ثبت تصاویر با سرعت 6.5 فریم در ثانیه را نیز دارا است. 

 

Nikon D810 با قیمت 3000 دلار

 

این دوربین که در واقع برادر بزرگ‌تر D750 است خودش به تنهایی گران‌ترین دوربینی است که در لیست ما وجود دارد. این دوربین توانایی شکار تصاویر با کیفیت 36.3 مگا پیکسل را داراست و تصاویر full-frame را با سرعت 5 فریم بر ثانیه ضبط می‌کند و در عین حال ویدیوهای زیبایی با کیفیت 1080/60p  را می‌توانید به‌وسیله این دوربین تهیه کنید.

بیشترین سرعت شاتر و دامنه ISO به ترتیب 1/8,000 و 32 تا 51200 است؛ اما نکته منفی آن‌هم اینکه این دوربین گران قیمت Wi-Fi ندارد.

 

Canon 7D Mark II با قیمت 1800 دلار

درست مثل مدل قبلی یعنی EOS 7D مدل EOS 7D Mark II بهترین دوربین برای ثبت تصاویر ورزشی و حیات وحش است. این دوربین با کیفیت عکس‌برداری 20.2 مگاپیکسل در کنار سرعت 10  فریم بر ثانیه برای ثبت سریع تصاویر می‌تواند کیفیت بی نظیری از عکس‌برداری را به کاربر ارائه دهد.

همچنین در خصوص کیفیت فیلم برداری آن نیز با توجه به ضبط تصاویر ویدئویی با کیفیت 1080/60p و همچنین نوآوری خاص کانن در ارائه فناوری فوکوس خودکار Dual Pixel می‌توان گفت که کانن در این بخش نیز بسیار خوب عمل کرده است. این دوربین همچنین دارای سیستم موقعیت‌یاب جهانی GPS است و یک ویوفایندر با توانایی نمایش 100 درصد را دارد. حداکثر سرعت شاتر این دوربین 1/8,000 است و دامنه ISO آن 100-16,000.

 

Canon 70D  با قیمت 1200 دلار

نقطه بارز ویژگی‌های این دوربین زمان پاسخ‌دهی آن است. این دوربین دارای قدرت عکس‌برداری با کیفیت 20.2 مگاپیکسل و کیفیت فیلم برداری 1080/30p است که با داشتن قابلیت منحصر به فرد فوکوس خودکار Dual Pixel می‌تواند در زمانی بسیار سریع فوکوس کند.

 

ویدیوهایی که با استفاده از این فناوری ضبط می‌شوند دارای کیفیت بسیار مناسبی هستند تا آنجا که با کیفیت برخی از دوربین های فیلم‌برداری حرفه‌ای برابری می‌کنند.

 

Pentax K-3 با قیمت 1300 دلار

مدل K-3 مدل پرچم‌دار سری دوربین‌های DSLR از شرکتPentax  است و تصاویر این دوربین با کیفیت 24 مگاپیکسل و با دقت رنگ بسیار بالا ذخیره می‌شوند. این دوربین علاوه بر داشتن ویژگی‌های معمول می‌تواند در شرایط بد جوی مثل شرایط بارانی و برفی نیز تصاویر بسیار خوبی را شکار کند به طور مثال این دوربین دارای فیلترهای anti-aliasing است که به ندرت در دوربین‌های دیگر می‌توانید آن را بیاید.

 

                                                                   

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟