فرار از دست اسپمرها و سارقان اطلاعات
4 نرم‌افزار و یک ترفند برای مخفی‌ کردن آدرس ایمیل و شماره تلفن
وقتی برای دریافت تخفیف خرید اقدام می‎کنید از شما خواسته می‎شود که ابتدا ثبت نام کنید و این کار هم نیاز به آدرس ای‎میل دارد. وقتی یک اپلیکیشن پیام رسان جدید را نصب می‎کنید، شماره تلفن شما را طلب می‎کند. این روزها رسم شده است که برای هر کاری که می‎خواهیم انجام دهیم باید یکی یا هر دوی این اطلاعات را در اختیار دیگران قرار دهیم. هر بار که شما آدرس ای‎میل یا شماره تلفن خود را به دیگران می‎دهید، به طور بالقوه آن را در معرض خطر قرار می‎دهید. چه اتفاقی خواهد افتاد اگر کسی شما را اسپم کرده و یا اطلاعات شما را به اسپمر دیگری بفروشد؟ برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی راه حل‎هایی وجود دارد که در ادامه با برخی از آنها آشنا خواهیم شد.

شماره تلفن‎ها و آدرس‎های ای‎میل موقتی یا یک بار مصرف شما را در برابر این شرایط خطرناک محافظت می‎کنند. استفاده از آنها در مواقعی که شما از میزان مشروعیت درخواست کننده این اطلاعات اطمینان ندارید، و یا زمانی که اصلا تمایلی به ارائه اطلاعات خصوصی خود ندارید بسیار مفید و کارگشا است. انواع مختلفی از روش‌ها و خدمات محافظت از آدرس ای‎میل و شماره تلفن واقعی شما وجود دارد که ما به معرفی برخی از معروف‌ترین این گزینه‎ها خواهیم پرداخت.

Abine Blur

Abine Blur یک نرم افزار خدماتی رایگان است که تعداد زیادی گزینه محافظت از حریم خصوصی را ارائه می‎کند و یکی از این خدمات پنهان کردن ای‎میل است. وقتی شما ازAbine Blur استفاده می‎کنید، می‎توانید هر زمان که به یک آدرس ای‎میل جدید احتیاج دارید یکی برای خود بسازید. پیام‎هایی که به این آدرس جدید ارسال می‎شوند را می‎توان مستقیما به صندوق پیام اصلی شما ارسال کرد یا در صورتی که این ای‎میل‎های دریافتی برای شما مزاحمت ایجاد می‎کنند، شما می‎توانید دریافت آنها را مسدود کنید. خدمات پنهان کردن ای‎میل رایگان است، اما در صورتی که بخواهید از برخی دیگر از قابلیت و خدمات Abine Blur مثل پنهان کردن کارت اعتباری استفاده کنید باید یک حساب کاربری غیر رایگان (که هزینه آن از 79 دلار برای اشتراک سه ساله آغاز می‎شود) داشته باشید.

Burner

Burner یک اپلیکیشن موبایل است که برای هر دو پلتفرم آندرويد و آیفون قابل دسترس بوده و امکان دسترسی به شماره تلفن‎های یک بار مصرف را برای شما فراهم می‎کند. شما می‎توانید از آنها در مقاطع کوتاه و بلند مدت استفاده کنید. Burner امکان مدیریت چند شماره تلفن را به خوبی برای شما فراهم می‎کند که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. شرایطی از قبیل شماره تلفن‎هایی که بعد از 14 روز باطل می‎شوند، یا شماره تلفن‎هایی که امکان ارسال پیامک به صورت نامحدود را دارند. Burner رایگان نیست و شما برای به دست آوردن شماره‎ها باید اعتبار خریداری کنید. حداقل هزینه لازم برای کسب سه اعتبار، 1.99 دلار است.

Google Voice

وقتی شما به یک شماره تلفن جایگزین همه منظوره احتیاج دارید، Google Voice یکی از بهترین گزینه‎های پیش روی شما است. وقتی شما از طریق آدرس Google.com/Voice به حساب کاربری گوگل خود وارد می‎شوید، می‎توانید یک شماره تلفن رایگان برای تماس تلفنی و ارسال پیامک داشته باشید. گوگل ابزار مورد نیاز برای مديريت این شماره تلفن را در اختیار شما قرار می‎دهد، بنابراین شما می‎توانید هر زمان که مایل بودید آن را حذف کنید، منتقل کنید و یا آن را تغییر دهید. شما همچنین می‎توانید تماس‎هایی که به شماره Google Voice شما گرفته می‎شود را به شماره دیگری انتقال دهید. با این قابلیت شما می‎توانید شماره مستعار خود را به دیگران داده و هر زمان که آنها با این شماره تماس می‎گیرند تلفن اصلی شما زنگ می‎خورد.

Guerillamail

یکی دیگر از خدمات رایگان جالب توجه که به شما اجازه می‎دهد ظرف چند ثانیه یک آدرس ای‎میل یک بار مصرف بسازید، Guerillamail است. این سرویس برای مواقعی که شما به هیچ عنوان تمایل ندارید آدرس ای‎میل واقعی خود را افشا کنید بسیار مناسبت است. Guerillamail به شما اين امكان را می‎دهد تا ای‎میل‎های دریافت شده را مشاهده کنید، به همین دلیل برای به دست آوردن کد تاییدیه ارسال شده از طرف سایت‎هایی که در آنها ثبت نام می‎کنید بسیار عالی است. استفاده از این سرویس برای کاربردهای کوتاه مدت توصیه می‎شود. روش کار با وب‎سایت Guerillamail بسیار ساده است و این گروه به تازگی اپلیکیشن آندرويد Guerillamail را نیز عرضه کرده‎اند.

Outlook.com, Hotmail.com, Yahoo.com

اگر شما قبلا از ای‎میل Windows Live مثل Outlook.com یا Hotmail استفاده کرده باشید، و یا یک آدرس Yahoo.com در اختیار داشته باشید می‎توانید بدون صرف هیچ گونه هزینه‎ای یک آدرس مستعار جدید ایجاد کنید. برای هر یک از خدمات ای‎میل مایکروسافت به بخش Options > Aliases مراجعه کرده و یک آدرس اصلی را انتخاب کنید و از طریق آن یک آدرس ای‎میل جدید بسازيد. در یاهو، به بخش Account Settings > Manage aliases برويد. ای‎میل‎های ارسال شده به نام‎های مستعاری که شما ایجاد کرده‎اید به حساب ای‎میل یکسان وارد شده و داخل پوشه‌هایی که هم نام با نام ای‎میل مستعار شما هستند تقسیم بندی می‎شوند. این گزینه برای مواقعی که شما می‎خواهید آدرس ای‎میل خود را به اشتراک بگذارید اما کاملا مطمئن نیستید که انجام چنین کاری از امنیت کافی برخوردار است یا خیر؛ مناسب است. همچنین استفاده از این روش برای ساخت آدرس ای‎میلی که قصد دارید از آن فقط برای ثبت نام در سایت‎های دیگر، دریافت ای‎میل‎های خبری روزانه و دیگر پیام‎های غیرضروری استفاده کنید نیز بسیار مفید است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟