توقف تولید هارددیسک‌ با برچسب سبز رنگ؛
هارددیسک‌های وسترن دیجیتال سه تایی شدند!
بدون شک هارددیسک‌های وسترن دیجیتال با لیبل سبز رنگ بیشترین انتخاب خریداران این ذخیره‌ساز ارزشمند تاکنون بوده است. شرکت وسترن دیجیتال هارددیسک‌های خود را با چهار رنگ آبی، سبز، قرمز و مشکی برای کاربردهای مختلف تولید می کرد. اما این شرکت اعلام کرده که برای افزایش راندمان و راحتی در انتخاب، خط تولید دیسک‌هایی با برچسب "سبز رنگ" را متوقف کرده است.

در هفته گذشته شرکت وسترن دیجیتال اعلام کرد که دیگر هارددیسک‌های سبز رنگش را تولید نخواهد کرد. بنا به اعلام این شرکت، این تصمیم برای انتخاب آسان‌تر کاربران در هنگام خرید هارددیسک‌های وسترن دیجیتال اتخاذ شده است. از این پس این ذخیره‌سازهای مکانیکی در سه سطح تولید و در اختیار کاربران قرار می گیرند. هارددیسک‌های آبی رنگ برای کاربران خانگی/اداری، دیسک‌‌‌های قرمز رنگ برای استفاده در سیستم‌های NAS و سرورها و هارددیسک‌های مشکی رنگ برای کاربران حرفه‌ای‌ با اطمینان بالا از عملکرد نهایی تولید و به بازار مصرف عرضه خواهند شد.
این تلفیق در خط تولید به لحاظ فنی هم به نفع کاربران خواهد بود. هارددیسک‌های سبز رنگ از موتور چرخاننده 5400 دور در دقیقه بهره می‌‌بردند که این میزان سرعت فقط در لپ‌تاپ‌ها و دستگاه‌هایی با رویکرد کاهش مصرف انرژی بکار گرفته می شود. اما دیسک‌های دارای لیبل آبی رنگ از سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه برخوردارند که این می تواند سسرعت اجرای ویندوز و نرم‌افزارهای کاربردی در محیط سیستم عامل را بیش از 35 درصد بهبود بخشد.

اما کاربران خانگی و اداری هنگام خرید می بایست در انتخاب خود دقت کنند، چرا که دیسک‌های آبی رنگ از این پس با دو مدل 5400 و 7200 دور در دقیقه‌ای عرضه می شوند. این تصمیم می تواند دست خریدار را برای ارزش‌گذاری اولویت‌های خود یعنی "مصرف کمتر" یا "سرعت بیشتر" را باز کند. البته وسترن دیجیتال یک مشخصه بارز را برای تشخیص آسان دو پیکربندی هارددیسک‌های آبی رنگ ایجاد کرده است:

- اگر مدل محصول با حرف "X" شروع شده باشد، مشخص است که این یک هارددیسک با سرعت 7200 دور در دقیقه است.
- اگر مدل محصول با حرف "Z" شروع شده باشد، مشخص است که این یک هارددیسک با سرعت 5400 دور در دقیقه است.

هر چند شرکت وسترن دیجیتال راحتی در انتخاب را دلیل اصلی این ادغام اعلام کرده، اما بنظر می رسد حذف خط تولید دیسک‌ةایی با لیبل سبز رنگ در راستای کاهش هزینه‌ها صورت گرفته که البته این صرفه جویی به سود کاربران خواهد انجامید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟