نسخه نهایی ios 9.1 منتشر شد
آیا زمان ارتقا به iOS 9.1 فرا رسیده است؟
اپل به تازگی جدیدترین به‌روزرسانی ویژه سیستم‌عامل iOS نگارش 9 را عرضه کرده است. این اولین به روزرسانی بزرگ منتشر شده برای iOS 9 به شمار می‌رود. به‌روزرسانی جدید بخش‌های مختلفی از سیستم‌عامل جدید را تحت تأثیر قرار داده‌اند. بهبود عملکرد، اضافه شدن ده‌ها اموجی، پس‌زمینه‌های جدید، بهبود عملکرد Live Photos و پشتیبانی از اپل‌واچ 4 گوشه‌ای از قابلیت‌های جدید این به‌روزرسانی به شمار می‌روند.

shabake-mag.jpg

ویژگیهای جدید افزوده شده به iOS 9.1 چه هستند؟

اپل سرانجام بعد از عرضه پنج بیلد آزمایشی که توسط توسعه‌دهندگان مورد بررسی قرار گرفته بود، از تاریخ 22 اکتبر به‌روزرسانی ویژه iOS 9 را در اختیار مصرف کنندگان قرار داد، کاربران با استفاده از iTunes توانایی دریافت این به‌روزرسانی را دارند.

پس‌زمینه‌های زیبا

پس‌زمینه‌های جدیدی از مشتری، مریخ، نپتون و چشم‌انداز جدیدی از صحرا در به‌روزرسانی جدید قرار گرفته است.

بهینهسازی کلیدهای shift و Delete

در iOS نگارش 9 زمانی‌که کلید shift را انتخاب کنید، تفاوت سیستم‌عامل جدید ‌را با نگارش‌های قبلی مشاهده خواهید کرد. در تصویر زیر سیر تکامل صفحه‌کلید iOS را مشاهده می‌کنید.

Emoji

اضافه شدن کاراکترهای جدید شکلک از برجسته‌ترین ویژگی‌هایی هستند که به صفحه‌کلید افزوده شده است. این شکلک‌ها انواع مختلفی از سمبل‌ها همچون اسب شاخ‌دار، چشم کارگاهی و.... را شامل می‌شوند. به عبارت دیگر در به‌روزرسانی جدید برای هر حالتی یک شکلک‌ جدید وجود دارد. پشتیبانی از کاراکترهای یونیکد 7 و 8 یکی دیگر از پیشرفت‌های مهم صفحه‌کلید هستند.

از دیگر ویژگی‌های به‌روزرسانی جدید می‌توان به پشتیبانی از اپل تی‌وی جدید اشاره کرد. برای افرادی که در نظر دارند از اپل‌تی وی جدید استفاده کنند، مهاجرت به این به‌روزرسانی برای آن‌ها ضروری خواهد بود. همچنین بخش جدیدی به تنظیمات برنامه Messages افزوده شده است، این ویژگی به کاربران این توانایی را می‌دهد تا عکس مخاطبان را در پیام‌رسان فعال یا غیر فعال کنند. بهبود عملکرد در ضبط تصاویر زنده LivePhotos، پشتیبانی از نسل چهارم اپل‌واچ و آی‌پاد پرو، برطرف کردن چند باگ امنیتی، از دیگر دستاوردهای به‌روزسانی جدید به شمار می‌روند. همچنین اپل یک بار دیگر راه جیلبرگ کردن iOS 9 را با استفاده از حفره امنیتی مورد استفاده در ابزار Pango بسته است. اپل در کنار عرضه این به روزرسانی، نسخه جدید سیستم‌عامل مک OS X 10.11.1 و همچنین نسخه جدید سیستم‌عامل اپل‌واچ  watchOS نگارش 2.0.1 را نیز منتشر کرده است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟