تبدیل دستگاه‌های هوشمند به ابزار پوشیدنی کوچک
SoC کوری اینتل دنیای پوشیدنی‌ها را متحول می‌کند!
در ماه‌های گذشته و در خلال برگزاری نمایشگاه CES 2015، اینتل تراشه مجتمع پلتفرم کوارک خود را با نام "کوری"معرفی کرد و حالا بعد از گذشت چند ماه، اولین برد آردوئینو مجهز به SoC کوارک را معرفی کرد. این برد "آردوئینو 101" نامگذاری شده و تلاش اینتل برای تجاری سازی آن آغاز شده است.

1606683296_1_0.gif

شرکت اینتل در سال‌های اخیر تلاش‌های گسترده ای را برای به دست آوردن انحصار ساخت تراشه های مورد استفاده در دستگاه‌های آیفون انجام داده و این نشان می دهد که بازار دسکتاپ برای اینتل دیگر جذابیت سال‌های گذشته را ندارد! چیپ کوری یک تراشه مجتمع 32 بیتی با ساختار کوارک است که برای ابزار پوشیدنی کوچک نظیر اسمارت واچ‌ها طراحی شده است.
ماژول Curie اینتل در حقیقت اولین پلتفرم کامل شده اینتل است که در گروه کم مصرف‌ها رده بندی شده و راهکاری مناسب برای شرکت‌هایی است که طراحی و توسعه ابزار پوشیدنی را به صورت جدی دنبال می کنند. این تراشه مجتمع دارای 384 کیلوبیت حافظه فلش و 80 کیلوبیت SRAM، سنسور شش محور چندگانه با شتاب سنج، ژیروسکوپ، بلوتوث LE برای ارتباطات وایرلس و فناوری الگوی تطبیق و سنسور DSP برای کاهش مصرف انرژی است. در همین حال روز گذشته اینتل اولین برد آردوئینو مبتنی بر تراشه SoC‌ کوری را با نام "آردوئینو 101" معرفی کرد. طبق اعلام اینتل، آردوئینو 101 در نیمه اول سال 2016 و با قیمت 30 دلار در اختیار سازندگان قرار می گیرد.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟