کوالکام در اوج قدرت
قبولی تراشه سوگلی کوال‌کام در آزمون‌های نرم‌افزاری
در میان سازندگان تراشه‌های SoC، کوال‌کام جایگاه ویژه‌ای دارد. از این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده تراشه‌های SoC یاد می‌شود، چرا که به صورت تخصصی به طراحی و تولید تراشه‌های مجتمع برای دستگاه‌های هوشمند چون اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها اشتغال دارد. اما در روزهای اخیر نتایج آزمون‌های اخذ شده از تراشه اسنپ‌دراگون جدید این شرکت با مدل 820 به دست آمده که از راندمان فوق‌العاده آن حکایت دارد.

 در روزهای اخیر خبرهایی از سوگولی شرکت کوال‌کام خروجی سایت‌های معتبر سخت‌افزاری را به خود اختصاص داده است. مطابق این اخبار، تراشه جدید شرکت کوال‌کام توانسته تا در آزمون‌های تکهستهای و چندهستهای سربلند بیرون آید. بنا بر نتایج به دست آمده در آزمون‌های چند هسته‌ای، اسنپ‌دراگون 820 با اتکا به هسته‌های Kryo شرکت کوال‌کام قوی‌ترین تراشه SoC (سرنام System on Chip) ساخته شده تا به امروز بوده است.
سوگولی کوالکام توانسته تا در آزمون تک هسته‌ای نرم‌افزار جیک بنچ به امتیاز 1887 و در آزمون چند هسته‌ای به امتیاز 3936 دست یابد. اسنپ‌دراگون 80 با فناوری پیشرفته X12 LTE ساخته شده که کارکرد شبکه WiFi و شبکه LTE-U را بدون بروز مشکل و با سرعت 600 مگابیت بر ثانیه امکان‌پذیر می‌سازد. نرخ سرعت بالای فناوری X12 LTE تراشه اسنپ‌دراگون 820 را به گزینه ایده‌آلی برای استریم تصاویر ویدئویی با وضوح بالا نظیر 4K مبدل ساخته است. این تراشه جدید 14 نانومتری با فناوری FinFET تولید شده که 35 درصد سریع‌تر از برادر بزرگتر خود یعنی اسنپ‌دراگون 810 است. همچنین تراشه گرافیکی Adreno 530 نیز 40 درصد افزایش راندمان داشته است. تراشه SoC اسنپ‌دراگون 820 از 4 گیگابایت حافظه سریع LPSSR4 بهره می‌برد و به سنسور دوربین 28 مگاپیکسلی مجهز است که می تواند تصاویر 4K را با نرخ 60 فریم در ثانیه ثبت کند. با این اوصاف، به نظر می‌رسد تراشه جدید کوالکام، گوی سبقت را از رقبایی چون Exynos 7420 سامسونگ ربوده و این شرکت را در اوج قدرت قرار داده است.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟