دنیای موبایل
برای ایده‌های خلاقانه بزرگان را فراموش و به سراغ کودکان بروید!
با این‌که هر کس در هر سن و هر مکانی می‌تواند ایده‌های خلاقانه و الهام‌بخش ارائه دهد، اما اگر می‌خواهید ایده‌های بزرگ و پیش‌رو در حوزه نرم‌افزارها و خدمات همراه در اختیار داشته باشید، بهترین و خلاقانه‌ترین ایده‌ها را باید از کودکان دریافت کنید. این پیشنهادی است که گروهی از محققان ایتالیایی ارائه می‌کنند. آن‌ها در مقاله خود بیان می‌کنند اگر به ایده‌های خلاقانه در حوزه خدمات همراه نیاز دارید، بزرگ‌سالان را فراموش کنید و سراغ کودکان بروید.

آن‌ها معتقدند نه تنها کودکان بسیار خلاق‌تر از بزرگ‌سالان هستند، بلکه ایده‌های آن‌ها خیلی کم‌تر از بزرگ‌سالان توسط فناوری‌های متعدد موجود در محیط زندگی محدود شده است و افکار آن‌ها آزادی بیش‌تری برای خلاقیت در حوزه فناوری موبایل دارد. در نتیجه، کودکان بسیار بهتر از بزرگ‌سالان می‌توانند فراتر از ایده‌های موجود فکر کنند و ایده‌هایی بکر و انقلابی در حوزه خدمات همراه ارائه دهند.
این محققان به‌منظور آزمودن فرضیه خود بر داده‌های فراهم شده از مطالعه‌ای که در سال 2006 و در فنلاند صورت گرفته بود متمرکز شدند. در آن تحقیق، از حدود دو هزار نفر با سنین مختلف از کودکان تا افراد سال‌خورده خواسته شد تا هر کدام بیست ایده جدید درباره خدمات موبایل ارائه دهند. محققان ایتالیایی از بین بیش از چهل هزار ایده‌ای که محققان فنلاندی جمع‌آوری کردند، چهارصد ایده متمایز ارائه شده از سوی کودکان بین سنین 7 تا 12 سال و چهارصد ایده متمایز ارائه شده از سوی افراد بین 17 تا 50 سال را به تصادف انتخاب کردند. در این بررسی، مشخص شد کودکان ایده‌های به ‌مراتب بهتری نسبت به سنین بالاتر ارائه داده‌اند. 

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز