دنیای موبایل
برای ایده‌های خلاقانه بزرگان را فراموش و به سراغ کودکان بروید!
با این‌که هر کس در هر سن و هر مکانی می‌تواند ایده‌های خلاقانه و الهام‌بخش ارائه دهد، اما اگر می‌خواهید ایده‌های بزرگ و پیش‌رو در حوزه نرم‌افزارها و خدمات همراه در اختیار داشته باشید، بهترین و خلاقانه‌ترین ایده‌ها را باید از کودکان دریافت کنید. این پیشنهادی است که گروهی از محققان ایتالیایی ارائه می‌کنند. آن‌ها در مقاله خود بیان می‌کنند اگر به ایده‌های خلاقانه در حوزه خدمات همراه نیاز دارید، بزرگ‌سالان را فراموش کنید و سراغ کودکان بروید.

shabake-mag.jpg

آن‌ها معتقدند نه تنها کودکان بسیار خلاق‌تر از بزرگ‌سالان هستند، بلکه ایده‌های آن‌ها خیلی کم‌تر از بزرگ‌سالان توسط فناوری‌های متعدد موجود در محیط زندگی محدود شده است و افکار آن‌ها آزادی بیش‌تری برای خلاقیت در حوزه فناوری موبایل دارد. در نتیجه، کودکان بسیار بهتر از بزرگ‌سالان می‌توانند فراتر از ایده‌های موجود فکر کنند و ایده‌هایی بکر و انقلابی در حوزه خدمات همراه ارائه دهند.
این محققان به‌منظور آزمودن فرضیه خود بر داده‌های فراهم شده از مطالعه‌ای که در سال 2006 و در فنلاند صورت گرفته بود متمرکز شدند. در آن تحقیق، از حدود دو هزار نفر با سنین مختلف از کودکان تا افراد سال‌خورده خواسته شد تا هر کدام بیست ایده جدید درباره خدمات موبایل ارائه دهند. محققان ایتالیایی از بین بیش از چهل هزار ایده‌ای که محققان فنلاندی جمع‌آوری کردند، چهارصد ایده متمایز ارائه شده از سوی کودکان بین سنین 7 تا 12 سال و چهارصد ایده متمایز ارائه شده از سوی افراد بین 17 تا 50 سال را به تصادف انتخاب کردند. در این بررسی، مشخص شد کودکان ایده‌های به ‌مراتب بهتری نسبت به سنین بالاتر ارائه داده‌اند. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟