دنیای دوربین
جشنواره دوربین‌های پرنده
هم‌زمان با تجاری شدن پهپادها، کاربردهای زیادی برای آن‌ها پیشنهاد شده است؛ از اسباب بازی کودکان گرفته تا ابزارهای کمک‌رسانی در سوانح غیرمترقبه و حتی به‌عنوان جایگزینی برای پستچی‌ها. یکی از کاربردهای پهپادها که بسیار هم پرطرف‌دار است، استفاده از این محصولات برای تصویربرداری است، به طوری که خطوط تولید مجزایی برای پهپادهای تصویربرداری راه‌اندازی شده است.

پهپادهای مجهز به دوربین، تجربه تصویری جدیدی برای ما به ارمغان آورده و اکنون استفاده از آن‌ها در این کاربرد بسیار فراتر از سرگرمی رفته است و افراد علاقه‌مندی پیدا می‌شوند که استفاده‌های خلاقانه‌ای از این امکان فناوارنه جدید به عمل می‌آورند. این محبوبیت تا به آن‌جا پیش رفته است که اکنون این ابزارهای پرنده را نه با نام پهپاد بلکه با نام دوربین‌های پرنده می‌شناسند. امروزه استفاده از چنین قابلیتی به حد کافی گسترش پیدا کرده است تا بتوان برای فیلم‌های ساخته شده با پهپادها جشنواره‌ای اختصاصی به راه انداخت. 
طی ماه‌های آینده نخستین جشنواره از این نوع موسوم به «جشنواره بین‌المللی فیلم‌های گرفته شده با روبات‌های پرنده» (Flying Robot International Film Festival) برگزار خواهد شد. 
شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است و شرکت‌کنندگان مجاز هستند از هر نوع پهپاد موجود در بازار برای تهیه فیلم‌های خود استفاده کنند. هزینه شرکت در این جشنواره ناچیز است و جوایزی به ارزش هزاران دلار برای برندگان در نظر گرفته شده است. مهلت ارسال آثار تا پانزدهم سپتامبر 2015 خواهد بود و رقابت در شش بخش برگزار می‌شود؛ از جمله تصاویر هوایی ورزشی، تصاویر سینمایی و فیلم‌های دانشجویی.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟