با نست وسایل بیشتری در خانه با هم حرف می‫زنند
این‫که وسایل خانه را طوری تنظیم کرد که بتوانند با هم در ارتباط باشند کار بسیار سختی است. اما "نست" (Nest) تصمیم دارد تا با اضافه کردن "ویو" (Weave: سیستم شبکه‫ای ad-hoc که مربوط به شرکت نست است) این مشکل را تا حدودی حل کند. برای این منظور وسایل و اشیاء با استفاده از پلتفرم توسعه طرف سوم به نام Works with Nest با یکدیگر ارتباط برقرار می‫کنند.

shabake-mag.jpg

"ویو" با فراهم کردن بستر مناسب به وسایل موجود در محیط کمک می‫کند تا بدون نیاز به شبکه خانگی با هم صحبت کنند. هم‫چنین "نست" در حال معرفی یک API جدید برای "نست کم" (Nest Cam) می‫باشد که کنترل و دسترسی اولیه را به اتفاقاتی که مربوط به حرکت و یا صدا می‫شود امکان‌پذیر کند. به غیر از این، فروشگاه Works with Nest هم راه‫اندازی شده که در آن سخت‫افزارهای سازگار با "نست" برای فروش قرار دارند. در آخر هم قفل جدیدی به نام Yale معرفی شد که با این پلتفرم جدید کار می‫کند.


برنامه توسعه‫دهنده "نست" که به تازگی بروز شده در تلاش است تا نقش پر رنگ‫تری در پروژه اینترنت اشیاء داشته باشد. برنامه Works with Nest  به این منظور طراحی شده تا تعداد وسایل بیشتری بتوانند با هسته مرکزی شرکت صحبت کنند. با استفاده از این برنامه، وسایل شرکت‫های دیگر می‫توانند به اطلاعاتی که از سمت "نست" پخش می‫شود پاسخ دهند. به طور مثال فرض کنید که از قفل در Yale برای خانه خود استفاده کنید. اگر میزان مونواکسید کرین داخل خانه از حد مجاز بالاتر برود این قفل به دلیل متصل بودن به سیستم Nest Protect شما را قبل از ورود به خانه آگاه می‫کند.


با اضافه کردن "ویو" به‫عنوان شبکه ad-hoc برای استفاده وسایل یکی از مهمترین گلوگاه‫های دیده شده در اینترنت اشیاء یعنی هاب برطرف می‫شود. به گفته "گریگ هو" مدیر ارشد پلتفرم "نست": ما هیچ‫وقت به هاب اعتقاد نداشتیم. "نت ویو" یک شبکه مش بسیار ذاتی است که به ازای تعداد وسایلی که اضافه می‫شود محدوده خود را بزرگ‫تر می‫کند.


قفل Yale Linus اولین آیتمی است که از ویژگی جدید استفاده می‫کند. به شما اطلاع می‫دهد که قفل باز است یا بسته. از طریق کد عبور منحصربه‌فردی که در کنترل Nest Aware می‫باشد معلوم می‫کند که چه زمانی کسی وارد خانه می‫شود یا از آن خارج میشود. قفل Yale و "ویو" در سال 2016 ارائه می‫شوند ولی Nest Cam API و فروشگاه Works with Nest از همین حالا در دسترس هستند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟