09/07/1394 - 00:18
افزایش سرعت تایپ بیماران فلج با کاشتنی مغزی
بیماران فلج قادر به تایپ و ارتباط به دنیای بیرون هستند ولی اغلب این ارتباط با سرعت کم انجام می‫شود. ولی به احتمال زیاد در آینده‫ای نزدیک این محدودیت برطرف می‫شود و آن‫ها قادر خواهند بود که با سرعت بالاتری مانند بقیه انسان‫ها ارتباط برقرار کنند.

1606683296_1_0.gif

در آزمایشات صورت گرفته روی بیماری به نام Lou Gehrig از سیستم "برین‫گیت 2" (BrainGate 2) (سیستم کاشت عصبی با سرعت بالا) در کنار نرم‫افزار تایپ استفاده شد. این بیمار در هر دقیقه 6 کلمه تایپ می‫کرد. شاید در نگاه انسان سالم این سرعت تایپ بالا نباشد ولی برای کسی که برای تایپ کردن پیغام فقط و فقط از مغز خود استفاده می‫کند واقعا سریع است.
این تکنیک ممکن است برای هرگونه فلج جوابگو باشد و کمک کند که بیمار توانایی برقراری ارتباط را به دست آورد ولی برای بیماران Locked-in که توانایی گویش خود را هم از دست داده‫اند کاربرد بیشتری دارد. با پیشرفت‌هایی که انجام شده ممکن است میزان کارایی از این هم بالاتر برود. دانشمندان موفق شده‫اند در بخش‌هایی از مغز کاشتنی‌هایی را بگذارند که به بالا رفتن سرعت تایپ کمک می‫کند. هنوز برای رسیدن به نقطه‫ای که بتوان با فرمان مغز کتاب نوشت زمان زیادی باقی‫مانده است ولی فناوری‌های ضروری که برای این کار لازم است به حدی پیشرفت کرده که دیگر یک ایده دور از ذهن نیست.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟