دنیای دوربین
عکاسی با پهپاد
پهپادها مدت‌ها است در انواع مختلف و با مشخصات فنی و طرح‌های متنوع به بازار وارد شده‌اند و افراد عادی این امکان را یافته‌اند این پرنده‌ها را برای کاربردهای مختلف به کار گیرند. از جمله کاربردهای پهپادها، استفاده از آن‌ها برای گرفتن عکس از نماهایی است که تا پیش از این امکان‌پذیر نبوده است. محبوبیت چنین کاربردی تا به آن‌جا پیش رفته است که اکنون عکاسی با پهپاد را می‌توان یکی از شاخه‌های عکاسی دانست.

shabake-mag.jpg

 این همه‌گیر شدن و محبوبیت عکاسی با پهپاد چنان است که می‌توان انتظار داشت شبکه‌های اجتماعی اختصاصی برای این نوع تصاویر راه‌اندازی شود. از جمله چنین سایت‌هایی می‌توان به Dronestagram اشاره کرد. 
Dronestagram سایتی که است که علاقه‌مندان به عکاسی با پهپادها می‌توانند تصاویری که گرفته‌اند را در آن به اشتراک بگذارند. این سایت تصاویر را در گروه‌های متنوعی تقسیم‌بندی کرده است و می‌توان بر اساس تاریخ، عنوان، تعداد بازدیدها، نظرات و لایک‌ها، نوع پهپاد، نوع دوربین، مکان یا به‌طور تصادفی تصاویر را مرتب و در آرشیو سایت جست‌وجو کرد. این سایت دو سال است در زمینه تصویربرداری با پهپاد رقابت‌هایی را نیز برگزار می‌کند که در رقابت امسال بیش از پنج هزار اثر از نقاط مختلف دنیا و از سوی عکاسان حرفه‌ای و آماتور شرکت کرده‌اند. در داوری رقابت امسال دو عکاس از نشنال جئوگرافی نیز حضور داشته‌اند.

شرح تصویر اصلی مقاله:  یکی از تصاویر به اشتراک گذاشته شده در سایت Dronestagram 

 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟