معرفی کتاب
نام کتاب: الگوهای میکروسرویس
17 ارديبهشت 1398
برنامه‌های مبتنی بر میکروسرویس‌ها تنها در صورتی عملکرد قابل قبولی خواهند داشت که توسعه‌دهنده نرم‌افزار بر مجموعه راهکارها و اصول این معماری تسلط خوبی داشته باشد. کتاب «الگوهای میکروسرویس» به توسعه‌دهندگان و معماران سازمانی آموزش می‌دهد چگونه برنامه‌های مبتنی بر معماری میکروسرویس‌ها را ایجاد کنند. این کتاب به‌جای آن‌که به شما نشان دهد چگونه می‌توانید چنین برنامه‌هایی را ایجاد کنید، مزایا و معایب به‌کارگیری چنین معماری را نشان می‌دهد.

نام کتاب: الگوهای میکروسرویس 
 (Microservices Patterns: With examples in Java)
ناشر: Manning Publications
نویسنده: کریس ریچاردسون (Chris Richardson)
سال انتشار: 2018
شابک: 13: 9781617294549
تعداد صفحات: 520 صفحه

 در این کتاب منحصربه‌فرد، کریس ریچاردسون، از برنامه‌نویسان برجسته جاوا مجموعه‌ای کم‌نظیر از الگوها و مشکلات مربوط به این معماری را همراه با راه‌حل‌های برطرف کردن مشکلات جمع‌آوری کرده است. فصل اول کتاب به بررسی معماری برنامه‌های FTGO پرداخته و نشان می‌دهد که معماری میکروسرویس‌ها چگونه می‌تواند برنامه‌های شما را ایمن کرده و در نهایت نحوه استقرار این مدل برنامه‌ها را نشان می‌دهد؛ فصل دوم، سبک‌های مختلف این معماری را بررسی کرده و به شما یاد می‌دهد که چگونه از الگوها، سرویس‌ها و واسط‌های برنامه‌نویسی استفاده کنید؛ فصل سوم، ارتباط بین پردازش‌‌ها را در یک معماری میکروسرویس تشریح کرده و به بررسی روش‌هایی پرداخته که برای تبادل اطلاعات میان چند پردازه کوچک یا ریسمان‌ها می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید؛ فصل چهارم، به مبحث مدیریت تراکنش‌ها با sagas اختصاص داشته و نشان می‌دهد که شیوه مدیریت تراکنش‌ها در معماری میکروسرویس‌ها چگونه است؛ فصل پنجم، طراحی منطق تجاری را در یک معماری میکروسرویس بررسی کرده است؛ فصل ششم، نحوه پیاده‌سازی منطق تجاری را همراه با منبع رخدادها تشریح کرده است؛ فصل هفتم، پیاده‌سازی محاوره‌ها را در یک معماری میکروسرویس نشان می‌دهد؛ فصل هشتم، الگوهای مربوط به واسط‌های برنامه‌نویسی خارجی را معرفی می‌کند؛ فصل نهم، آموزش می‌دهد که چگونه باید میکروسرویس‌ها را آزمایش کنید.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 221 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال