گنجینه‌های آنلاین ما
تدوین ابری
محققان دانشگاه کالیفرنیا، سن‌دیگو، نرم‌افزار تدوین ویدیوی جدیدی ارائه کرده‌اند که امکان تدوین سریع‌تر ویدیویی را فراهم می‌کند. فناوری جدید که Sprocket نام دارد، طی چند ثانیه مراحل لازم را برای ویرایش و تدوین انجام می‌دهد.

نرم‌افزار Sprocket فایل‌های ویدیویی را به قطعات کوچک‌تری تقسیم می‌کند و این بخش‌ها را برای هزاران سرور ارسال می‌کند تا کار پردازش روی‌ آن‌ها انجام شود. همه این مراحل روی ابر (کلاود) و با توان پردازشی بالایی انجام می‌شود. استفاده از این روش برای مشتری ارزان‌تر از روش‌های معمول تمام می‌شود و می‌توان یک ویدیوی دو ساعته را طی ۳۰ ثانیه با هزینه‌ای کمتر از یک دلار تدوین و پردازش کرد تا پیش از این برای چنین کاری باید چند ساعت از یک سرور استفاده می‌کردید. حالا و با کمک پردازش ابری همه می‌توانند به مدت چند ثانیه‌ به هزاران سرور دسترسی داشته باشند. با Sprocket می‌توان بر اساس جست‌وجوی عکس، ویدیوها را تدوین کرد. برای مثال، با این ویژگی کاربر می‌تواند فقط صحنه‌هایی از یک ویدیوی سه ساعته را که فردی خاص در آن حضور دارد، ویرایش کند.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز