پس از عرضه دو مدل از سری K در گیمزکام
مشخصات و مدل اعضای کوچک خانواده اسکایلک اینتل منتشر شد
پس از عرضه دو مدل از پردازنده های نسل جدید اسکایلک اینتل در اولین روز برگزاری نمایشگاه گیمزکام در شهر کلن آلمان، حالا و به فاصله چند روز مشخصات و مدل دو عضو کوچکتر خانواده Skylake شرکت اینتل منتشر شد. پردازنده‌های اسکایلک با نودهای 14 نانومتری و در چرخه "تاک" تولید شدند که در هفته‌های اخیر به صورت رسمی توسط شرکت اینتل معرفی شدند. مدل Core i7 6700K به عنوان برادر بزرگتر و مدل Core i5 6600K هم در جایگاه دوم خانواده اسکایلک قرار دارند. این دو پردازنده به 4 هسته تجهیز شده‌اند که در لود کامل، 95 وات انرژی مصرف می کنند.

اما در روزهای گذشته مشخصات مدل‌های دیگری از خانواده اسکایلک عمومی شد که در حقیقت، تکمیل کننده این سری بوده و برای کاربران Low-End بازار و دستگاه‌های "موبایل"در نظر گرفته شده‌اند. مدل Core i3 6100 یک پردازنده دو هسته‌ای با 4 مگابایت کش L3، چهار رشته پردازشی و پشتیبانی از دستورالعمل‌های متعدد چون VT-d و VPro است. تراشه گرافیکی مجتمع GT2 با نام  HD 530 است که از فرکانس پایه 350 مگاهرتز بهره می‌برد. همچنین کنترلر این پردازنده از هر دو نوع حافظه DDR3L‌ و DDR4 نیز حمایت می کند.
اما پردازنده پنتیوم مدل G4400 نیز یک مدل دو هسته‌ای است که از 3 مگابایت کش L3 بهره می‌برد. تراشه مجتمع گرافیکی این پردازنده HD 510 است که با فرکانس پایه 350 مگاهرتز (قابل افزایش تا 1050 مگاهرتز به صورت خودکار)، مصرف انرژی 65 وات را در کارنامه خود دارد. این پردازنده از حافظه‌های DDR3L و DDR4 با فرکانس‌های 1600 و 2133 مگاهرتز پشتیبانی می‌کند. با وجود پشتیبانی این دو مدل از هر دو نوع حافظه رایج، اما پلتفرم اسکایلک به غیر از افزایش راندمان، افزایش فرکانس پایه و حمایت از برخی از دستورالعمل‌های جدیدتر، تغییر دیگری را به خود ندیده و این موضوع کاربران را در کوچ به پلتفرم نسل ششم مردد خواهد ساخت.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟