محصولات گرافیکی مجهز به تراشه قدرتمند پاسکال
گیگابایت دو کارت گرافیک جدید را در 8 مدل مختلف روانه بازار کرد
بدون شک GTX1080 قدرتمندترین کارت گرافیک شرکت انویدیا است. اما این شرکت سعی کرده تا با حفظ تراشه گرافیکی پاسکال، کارت‌های گرافیکی ارزان‌تری را در اختیار کاربران قرار دهد. در همین راستا، شرکت گیگابایت دو کارت گرافیک 1050 و 1050Ti را برپایه تراشه GP107 پاسکال طراحی و روانه بازار مصرف کرده است.

مدل GTX1050Ti با چهارگیگابایت حافظه GDDR5 و رابط 128 بیتی، از چهار نسخه G1 GAMING، نسخه WINDFORCE OC، نسخه OC با دو فن و نسخه D5 با یک فن عرضه شده است. همچنین سری GTX1050 نیز در چهار نسخه مشابه و با 2 گیگابایت حافظه GDDR5 عرضه می‌شود. تنوع وسیع این دو سری، حداکثر قدرت را برای خریداران با نیازها و بودجه‌های متفاوت فراهم می‌کند.

مدل GTX1050 Ti  و GTX1050 از سری G1 Gaming

نسخه‌ G1 GAMING با اورکلاک سنگین پیش‌فرض، سیستم خنک‌کنندهی «وایندفورس» و نورپردازی RGB آن را به انتخاب مطلوبی برای دوستداران بازی‌های رایانه‌ای تبدیل می‌کند. تراشه‌های گرافیکی به کار رفته در کارت‌های G1 GAMING با استفاده از فناوری  GPU Gauntlet Sorting گیگابایت توانایی اورکلاک را بدون به‌خطر انداختن پایداری سیستم به حداکثر می‌رسانند. همچنین با طراحی ۱+۴ فازی مدار تغذیه، به ماسفت امکان فعالیت در دمای پایین‌تر را می‌دهد که حاصل آن خروجی ولتاژ پایدار‌تر برای اورکلاک بیشتر تراشه گرافیکی است.

سیستم خنک‌کننده‌ WINDFORCE 2X از دو فن ۹۰ میلی‌متری با چرخش متناوب، طراحی تیغه‌ای و دو لوله‌ گرمایی با آلیاژ مس در تماس مستقیم با تراشه گرافیکی، کارت را در اورکلاک سنگین نیز خنک و بی‌صدا نگه می‌دارد. فن‌های semi-passive برای به حداقل رساندن صدا در حین اجرای بازی‌های سبک خاموش بوده و یک نمایشگرLED وضعیت لحظه‌ای فعالیت فن را به کاربر گزارش می‌دهد. کارت G1 GAMING با افکت‌های RGB و نورپردازی قابل تنظیم، به کاربر امکان شخصی‌سازی را با استفاده از نرم‌افزار XTREME Engine داده و صفحه‌ فلزی پشت کارت، استحکام و مقاومت آن در برابر عوامل خارجی ‌افزایش می‌دهد. در بخش خروجی تصویر، سه درگاه HDMI، یک درگاه DVI-D و یک DisplayPort، برای ارائه‌ ارتباط بهتر با سیستم‌هایی که از چند نمایشگر استفاده می‌کنند تعبیه شده است.

مدل GTX1050 Ti  و GTX1050 از سری WINDFORCE OC

نسخه‌ شیک‌پوش WINDFORCE OC به لطف سیستم خنک‌کننده‌ WINDFORCE 2X توانایی ارائه‌ خنک‌کنندگی مناسب همراه با سکوت را دارد. این کارت‌ها به دو فن ۹۰ میلی‌متری semi-passive، یک لوله‌ گرمایی آلیاژ مس خالص با تماس مستقیم با GPU و طراحی منحصر به فرد تیغه‌ای فن مجهز شده‌اند و سیستم گردش متناوب فن‌ها، جریان هوایی بهینه را به ارمغان می‌آورد. این کارت‌ها به قطعاتی با دوام بسیار بالا مجهز هستند و طراحی 4+1 فازی مدارتغذیه به ماسفت امکان فعالیت در دمای پایین‌تر را می‌دهد که حاصل آن، خروجی ولتاژ پایدار‌تر برای اورکلاکینگ سنگین است. بازی‌کنان رایانه‌ای (گیمرها) از طریق نرم‌افزار جانبی XTREME Engine می‌توانند تجربه بازی خود را با اورکلاک کارت فارغ از تنظیمات دستی تقویت کنند و با ۳ درگاه HDMI انعطاف بیشتری برای سیستم‌های با چند نمایشگر در اختیار خواهند داشت.

مدل GTX1050 Ti و GTX1050 از سری OC (اورکلاکینگ)

نسخه OC این کارت با افزایش قدرتی چشمگیر نیازی به کانکتور برق پاور کمکی ندارد و به این شکل عملکردی تقویت‌یافته را با حداقل مصرف پاور به نمایش می‌گذارد. سیستم خننک‌کننده‌ WINDFORCE 2X با دو فن ۸۰ میلی‌متری با طراحی تیغه‌ای، توان دفع حرارت مورد نیاز را برای قدرت بیشتر در دمای کمتر فراهم کرده و خنک‌کننده semi-passive با خاموش کردن فن‌ها در هنگام عدم فعالیت یا کارکرد پایین تراشه گرافیکی، به بازی‌کنان رایانه‌ای اجازه می‌دهد تا در سکوت مطلق از بازی‌های سبک لذت ببرند.

مدل GTX1050 Ti و GTX 1050 از سری D5

مدل کم‌مصرف و اورکلاک شده D5 در عین ارائه‌ عملکردی چشمگیر، براساس مدل مرجع انویدیا طراحی شده و نیازی به کانکتور کمکی برق پاور ندارد. با استفاده از یک فن ۹۰ میلی‌متری ویژه، کاور بهینه‌سازی ‌شده برای جریان هوا و پایهی آلومینیومی، این کارت‌ها قادر به دفع حرارت GPU با سرعت فن پایین‌تر و صدای کمتر هستند. همچنین در هنگام عدم فعالیت یا پردازش‌های سبک، فن خاموش مانده تا از تولید صدای اضافه جلوگیری شود.

 

 

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     ثبت اشتراک نسخه آنلاین

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال