آیا اپل واچ 3 قابلیت برقرار تماس مستقیم را خواهد داشت؟
اپل واچ 3 با ظاهری کاملا متفاوت معرفی می‌شود!
طبق تازه‌ترین گزارش‌هایی که به دست آمده، ظاهرا شرکت اپل سعی دارد تا سبکی متفاوت را در طراحی و ظاهر اپل واچ 3 (Apple Watch Series 3) ایجاد کند. در این بین یکی از متحمل‌ترین حالت‌ها مربوط به استفاده از نمایشگر دایره‌ای به جای نمایشگر مربعی می‌شود که در دو نسخه پیشین اپل واچ‌ها شاهد آن بودیم. با سایت شبکه همراه باشید.

اپل واچ پرفروش‌ترین ساعت هوشمند فعلی موجود در دنیاست. اگرچه طی چند سال اخیر اغلب برندهایی که در زمینه طراحی و تولید اسمارت‌واچ فعالیت دارند، ساعت‌های هوشمند خود را به نمایشگری دایره‌ای شکل مجهز کرده‌اند، اما اپل همچنان به استفاده از نمایشگر مربعی تاکید داشته است و اپل واچ 2 هم مثل اپل واچ اورجینال از صفحه نمایشی این سبکی بهره‌مند شده بود.

اما ظاهرا این احتمال وجود دارد که اپل واچ 3 به نمایشگری دایره‌ای شکل مجهز شود! به تازگی آقای جان گرابر (John Gruber) از تحلیلگران نزدیک به شرکت اپل اشاره کرده که این برند بزرگ در تلاش است تا اپل واچ 3 را از نظر ظاهر و سبک کاملا منحصر به فرد و متفاوت با گذشته طراحی کند! اگرچه آقای گرابر اشاره مستقیمی به استفاده از نمایشگر دایره‎ای در اپل واچ 3 نکرده، اما این مسئله می‌تواند اصلی‌ترین تغییری باشد که اپل واچ 3 را از نظر ظاهر نسبت به سایر نسخه‌های پیشین این محصول متمایز می‌کند.

طبق گزارش‌ها، ظاهرا قصد دارد در کنفرانسی که طی ماه سپتامبر برای معرفی آیفون‌هایش 2017 برگزار می‌کند، صحبت‌هایی هم در مورد اپل واچ 3 داشته باشد. شاید در این کنفرانس در مورد طراحی و ظاهر این محصول هم صحبت‌هایی به میان آید و حتی تصاویری از آن را مشاهده کنیم. نکته بعدی که در مورد اپل واچ 3 وجود دارد، مربوط به پشتیبانی آن از اتصال LTE مستقل می‌شود!

این موضوع به آن معناست که دیگر برای آپدیت اطلاعات اپل واچ نیازی به همگام‌سازی آن با آیفون و استفاده از اینترنت LTE آن وجود ندارد، بلکه کاربران می‌توانند سیم کارت خود را به صورت مستقیم به اپل واچ 3 متصل کرده و آن را به طور مستقل از اینترنت بهره‌مند سازند. اگرچه احتمال پیاده‌سازی این ویژگی در اپل واچ 3 بسیار قریب‌الوقوع به نظر می‌رسد، اما با این حال هنوز نمی‌دانیم که آیا این محصول به طور مستقل از قابلیت برقراری تماس تلفنی هم پشتیبانی خواهد کرد یا خیر!

حتما می‌دانید که هم اکنون اپل واچ 2 با تکیه بر آیفون و انتقال تماس از آیفون به خود قابلیت صحبت کردن و برقراری تماس را ارائه می‌کند، اما خود به طور مستقل قادر به انجام این عمل نخواهد بود. حال انتظار داریم که انجام این کار در اپل واچ 3 محقق شود. نظر شما در رابطه با این موضوع چگونه است؟ آیا اپل واچ 3 به نمایشگری دایره‌ای شکل مجهز خواهد شد و از قابلیت برقراری تماس مستقیم پشتیبانی خواهد کرد؟


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال