سیستم‌عاملی با تغییرات ریز و درشت
سیستم‌عامل iOS 11 معرفی شد: تکرار شکوه و عظمت اپل
تیم کوک در خلال برگزاری کنفرانس امسال در خصوص سیستم‌عامل iOS گفت، 96 درصد کاربران از سیستم‌عامل فوق رضایت دارند و 86 درصد کاربران نیز iOS 10 را به‌طور کامل نصب کرده‌اند. این آمار در شرایطی در اختیار شما قرار می‌گیرد که اندروید 7 تنها روی 7 درصد از دستگاه‌های اندرویدی نصب شده است. اکنون زمان آن رسیده است تا از iOS11 رونمایی کنیم.

رونمایی از iOS11 با نرم‌افزار iMessage آغاز شد. در اپ دراور جدید دسترسی به iMessage گنجانده شده است. قابلیت Messages in iCloud نیز به کاربران کمک خواهد کرد تا از روی ابزارهای مختلف به پیام‌های خود به شکل راحت‌تر و ساده‌تری دسترسی داشته باشند. از این پس اگر پیغامی را از روی آی‌فون حذف کنید این پیام به‌طور خودکار از روی مک نیز حذف خواهد شد.

همچنین تمام مکالمات کاربر نیز برای افزایش امنیت از همان ابتدا رمزنگاری می‌شوند. اپل‌پی از این پس از پرداخت شخص به شخص نیز پشتیبانی خواهد کرد. اپل پی با آی‌مسیج بیش از پیش ادغام شده تا کاربران در زمان چت کردن این توانایی را داشته باشند تا پول واریز کرده یا دریافت کنند. اکنون زمان آن رسیده است تا به سراغ سیری برویم. سیری اکنون بیش از 375 میلیون کاربر فعال دارد. اپل سیری را بهبود داده و از یادگیری عمیق ماشینی به شکل پیشرفته‌تری در سیری استفاده کرده است. همچنین قابلیت ترجمه نیز به‌طور آزمایشی به سیری افزوده شده است. سیری از این پس قادر است صدا را دریافت کرده و آن‌را ترجمه کند. سیری این توانایی را خواهد داشت تا زبان چینی را به انگلیسی، انگلیسی را به فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی ترجمه کند.

برنامه‌ کاربردی Photos نیز به‌روزرسانی‌هایی را تجربه کرده است. در این برنامه نیز از الگوریتم‌ یادگیری ماشینی استفاده شده است. این الگوریتم‌ به منظور شناسایی تصاویر در رخدادهای ورزشی، جشن‌ها و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین Control Center نیز شاهد یک بازطراحی جدید بوده است. دمویی که اپل در این خصوص نشان داده است جالب توجه بوده است. Control Center جدید هم بزرگ‌تر شده و هم قابلیت‌های بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

همچنین میان‌برهایی برای هات‌اسپات به آن افزوده شده است. همچنین قفل گوشی و Notification Center نیز با یکدیگر ادغام شده‌اند. در برنامه Photos یادگیری ماشینی وظیفه طبقه‌بندی و دسته‌بندی ویدیوها را عهده‌دار خواهد بود. همچنین یکسری افکت‌های جدید به برنامه Photos افزوده شده است.

کاربران از این پس قادر هستند گیف‌های بومبرنگی را ایجاد کنند. اپل می‌گوید برای آن‌که سیری به خوبی بتواند کاربر را شناسایی کند از الگوریتم‌های یادگیری عمیق در این خصوص استفاده کرده است. از این پس اگر از سیری درخواست کنید مقاله‌ای در ارتباط با ایسلند را به نمایش در آورد او این‌کار را از طریق برنامه کاربردی اپل نیوز انجام خواهد داد. یکی دیگر از اتفاقات مهم iOS جدید در ارتباط با انتقال پول از طریق imessage است. برنامه نقشه نیز تغییراتی را تجربه کرده است. اکنون نقشه داخلی قادر خواهد بود مراکز خرید را نشان دهد. همچنین نقشه‌ فرودگاه‌ها نیز به این برنامه افزوده شده تا مسافران به راحتی توانند داخل فروگاه‌ها ترمینال‌ها را پیدا کنند. برنامه CarPlay نیز تغییراتی را تجربه کرده است.

رابط کاربری اختصاصی برای افرادی که ماشین سازگار با این برنامه را ندارند به آن افزوده شده تا برنامه در حین رانندگی مزاحمتی برای رانندگان به وجود نیاورد. در این حالت قادر خواهید بود برنامه را به‌گونه‌ای تنظیم کنید تا تنها پیغام‌های ارسال شده از سوی افراد خاصی را مشاهده کنید. در نیتجه در مدت رانندگی تمرکز بیشتری بر رانندگی خواهید داشت. Homekit نیز به‌روزرسانی‌هایی را تجربه کرده است.

اکنون صدای چند اتاقه در iOS پشتیبانی می‌شود. در HomeKit2 قادر خواهید بود اسپیکرهای مختلفی که درون اتاق قرار می‌گیرند را کنترل کنید. اپی موزیک نیز با Home Kit2 ادغام شده است. کاربران از این پس قادر خواهند بود از طریق اسپیکرهای متصل به اپل‌تی‌وی صدای مورد نظر را پخش کرده یا آن‌را کنترل کنند.

اسپیکرهای Bang and Olufsen, Devialet, Libratone, Bluesound, Bowers & Wilkin از سوی HomeKit2 پشتیبانی می‌شوند. برنامه اپل موزیک نیز به‌روزرسانی شده و قابلیت‌های اجتماعی بیشتری به آن افزوده شده است. کاربران از این پس قادر خواهند بود اطلاع پیدا کنند دوستان آن‌ها به چه موزیک‌هایی گوش فرا می‌دهند. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟