تراشه‌ اینتل در کف پای شما
شیائومی از کفش هوشمند خود رونمایی کرد
شیائومی با ردیاب‌های قدرتمند خود و در راس آن‌ها با مچ‌بند هوشمند و البته محبوب خود به دنیای ورزش وارد شد. اکنون این شرکت دامنه کاری خود را گسترش داد و از اولین کفش هوشمند خود رونمایی کرد.

شیائومی کفش جدید خود را Ultra Smart Sportwear نام‌گذاری کرده است. این کفش به واسطه همکاری مشترک شیائومی و شرکت اینتل طراحی شده است. ماژول طراحی شده از سوی اینتل موسوم به Curie که در اصل مغز این کفش است، اندازه‌ای در حد یک دکمه دارد. این ماژول بر مبنای زیرکنترلر 32 بیتی Quark  که در گجت‌های پوشیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد طراحی شده است. این کفش به قیمت 299 یوان معادل با 43 دلار در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت.

شیائومی گفته است عمر باتری مورد استفاده در این کفش 60 روز است و قادر است تمامی فعالیت‌های انجام شده از سوی مالک همچون راه رفتن، دویدن یا حتا بالا رفتن از ارتفاعات را ردیابی کرده و تشخیص دهد. در پایان هر روز گزارشی از مسافت پشت سر گذاشته شده، سرعت میانگین و همچنین مقدار کالری که از سوی دارنده کشف سوزانده شده از سوی کفش هوشمند آماده شده و در اختیار مالک قرار می‌گیرد.

این کفش‌ها از طراحی قوس‌دار یا همان خمیده برخوردار بوده، جریان هوا به خوبی در آن‌ها جابجا شده و همچنین کفی آن‌ نیز ضد باکتری است. این کفش‌های هوشمند قرار است از اواسط آوریل برابر با فروردین ماه در چهار رنگ مختلف به بازار عرضه شوند. شیائومی برای مدل مردانه از دو رنگ مشکی و آبی و برای مدل زنانه از دو رنگ مشکی و صورتی استفاده خواهد کرد. همچنین یک مدل آبی ویژه نیز طراحی خواهد شد که این مدل در تاریکی خواهد درخشید. به طوری که در زمان دویدن در شب جلوه خاصی را از خود نشان می‌دهد. کاربران برای پیش خرید کردن این کفش‌ها می‌توانند به نشانی Mi Home مراجعه کنند. در فاز اول قرار است این کفش‌ها از اواسط فروردین ماه تنها در کشور چین توزیع شوند.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال