آیا بالاخره از کابل‌های شارژ گجت‌ها خلاص می‌شویم؟
تماشا کنید: گوی عجیبی که گوشی‌های موبایل را بی‌سیم شارژ می‌کند
چقدر خوب می‌شد اگر گجت‌هایی که استفاده می‌کنیم، می‌توانستند بدون هیچ سیم و کابلی شارژ شوند! خیلی از شرکت‌های بزرگ فناوری هم به‌طور پیوسته به مصرف‌کنندگان و مشتریان خود وعده امکان شارژ بی‌سیم را می‌دهند. خبری که هم‌چنان در حد وعده باقی مانده و معلوم نیست چه زمانی این رویا به واقعیت تبدیل می‌شو د.

متأسفانه؛ امکان شارژ بی‌سیم هنوز به تماس فیزیکی مستقیم بین دستگاه با پد شارژکننده یا شارژر القایی نیاز دارد. با این‌که هر دو روش خیلی راحت‌تر از وصل کردن آن‌‌ها به پریز برق است ولی این چیزی نیست که درباره آینده شارژ بی‌سیم وعده داده شده بود.

حال بهتر است با پروژه جدیدی به‌نام "مادِرباکس" (MotherBox) آشنا شویم. این پروژه که چندی است روی ایندی‌گوگو معرفی شده، ادعا می‌کند که شارژ بی‌سیم را به شکل واقعی به کاربران ارائه می‌دهد. شرکت "یانک تِک" (Yank Tech) که سازنده مادرباکس است، مدعی شده این دستگاه قادر است به اسمارت‌فونی که نیم متر با آن فاصله دارد 2 وات برق برساند. هر چه فاصله این دستگاه با گوشی شما کمتر شود، نرخ شارژ بهتر می‌شود. اگر این فاصله بین 25 تا 38 سانتی‌متر باشد، این مقدار به 4 وات می‌رسد.

مطلب پیشنهادی

با این خودکار زیبا گوشی‌تان را شارژ کنید
بهترین هدیه برای دوستان نزدیک

اگر فاصله به 20 سانتی‌متر کاهش پیدا کند؛ مادرباکس 8 وات انرژی می‌رساند و این مقدار در فاصله 12.5 سانتی‌متری به 10 وات می‌رسد.

البته در این بین چند نکته منفی هم وجود دارد. با این‌که مادرباکس قادر است سایر دستگاه‌ها را به‌صورت بی‌سیم شارژ کند؛ ولی باید خودش به برق وصل باشد. با این‌حال؛ مادرباکس برای این دستگاه مخروطی شکل که 20 تکه است؛ یک باتری کوچک پرتابل ارائه می‌دهد که نیاز ندارد دائما به برق وصل باشد ولی محدوده آن کمتر می‌شود.

علاوه بر این؛ یک دریافت کننده به پشت گوشی وصل می‌شود و با اتصال آن به پورت شارژ؛ هم با مادرباکس کار می‌کند و هم با منبع دریافت کننده. یان‌تک متعهد شده تا این قابلیت را برای پشتیبانی از لایتنینگ؛ Micro USB و USB-C اضافه کند.

یانک تک با ارائه این محصول وعده‌های زیاد و بزرگی داده است. شاید این مسئله برای یک شرکت تازه‌کار که با جذب سرمایه جمعی قصد تولید و ارائه اولین محصول سخت‌افزاریش را دارد، کمی عجیب باشد. با تمام این حرف‌ها؛ اگر فکر می‌کنید که فناوری بی‌سیم آینده رنگ واقعیت به‌خود گرفته؛ همین حالا می‌توانید مادرباکس را به قیمت 79 دلار تهیه کنید.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده؛ یانک‌ تک از ماه سپتامبر سال جاری میلادی اقدام به عرضه محصول تازه خود می‌کند.

برچسب: