نگران افتادن گوشی در آب نباشید
دستگاه خشک‌کننده گوشی‌های خیس ساخته شد
یکی از مواردی که همیشه گوشی‌های تلفن همراه را با خطر نابودی کامل مواجه می‌کند، افتادن آن در آب است. در این حالت، رطوبت زیادی وارد گوشی شده و با ایجاد اتصال میان المان‌های الکترونیکی گوشی، باعث سوختن و غیر‌قابل استفاده شدن آن می‌شود. اما ابزار جدیدی ساخته شده که« ریداکس» نام دارد و می‌تواند گوشی آب خورده را به حالت اول برگرداند!

ریداکس توسط موسس شرکتی به همین نام و مغز متفکر آن ابداع شده است. ایده اختراع این ابزار وقتی به ذهن Reuben Zielinksi رسید که گوشی همسر یکی از دوستانش در جیب لباس‌هایش جا ماند و به علت شست‌وشوی لباس در ماشین لباسشویی، به شدت آسیب دید. زمانی که وی گوشی خیس شده و کاملا از کار افتاده‌اش را به فروشگاه عرضه‌کننده این محصول برد با کلمه «متاسفیم» روبرو شد! اما Zielinksi که خود یک مهندس است یک دستگاه گرم‌کننده خاص طراحی کرد که می‌تواند رطوبت و گرد‌وخاک را از طریق کاهش فشار هوا در درون محفظه، از داخل گوشی حذف کند.

مطلب پیشنهادی

اپل با همکاری آلمانی‌ها عینک AR می‌سازد
علاقه بیش از اندازه تیم کوک به واقعیت افزوده

دستگاه یاد شده به علت این که گرما را در شرایط خلا ایجاد می‌کند، می‌تواند گوشی را تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد گرما دهد، بدون اینکه این امر موجب ذوب شدن گوشی یاد شده شود. نمونه اولیه این دستگاه یک جعبه حدودا ۳۰ کیلوگرمی است که با قراردادن گوشی در آن می‌توان گرمای لازم برای از بین‌بردن رطوبت را ایجاد کرد و گوشی را به حالت اولیه بازگرداند و مجددا از آن استفاده کرد. دستگاه یاد شده که در حال طی کردن مراحل تجاری‌سازی است و می‌تواند به مدت سه سال مورد استفاده قرار بگیرد. این دستگاه را می‌توان با استفاده از خدمات WiFi به سرورهای کلود (ابری) متصل کرده و اطلاعات مربوط به خشک‌کردن مدل‌های مختلف گوشی را به این رایانه‌ها منتقل کرد تا با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، کیفیت خشک‌کردن گوشی و شیوه انجام این کار بهتر شود.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟