نگران افتادن گوشی در آب نباشید
دستگاه خشک‌کننده گوشی‌های خیس ساخته شد
یکی از مواردی که همیشه گوشی‌های تلفن همراه را با خطر نابودی کامل مواجه می‌کند، افتادن آن در آب است. در این حالت، رطوبت زیادی وارد گوشی شده و با ایجاد اتصال میان المان‌های الکترونیکی گوشی، باعث سوختن و غیر‌قابل استفاده شدن آن می‌شود. اما ابزار جدیدی ساخته شده که« ریداکس» نام دارد و می‌تواند گوشی آب خورده را به حالت اول برگرداند!

ریداکس توسط موسس شرکتی به همین نام و مغز متفکر آن ابداع شده است. ایده اختراع این ابزار وقتی به ذهن Reuben Zielinksi رسید که گوشی همسر یکی از دوستانش در جیب لباس‌هایش جا ماند و به علت شست‌وشوی لباس در ماشین لباسشویی، به شدت آسیب دید. زمانی که وی گوشی خیس شده و کاملا از کار افتاده‌اش را به فروشگاه عرضه‌کننده این محصول برد با کلمه «متاسفیم» روبرو شد! اما Zielinksi که خود یک مهندس است یک دستگاه گرم‌کننده خاص طراحی کرد که می‌تواند رطوبت و گرد‌وخاک را از طریق کاهش فشار هوا در درون محفظه، از داخل گوشی حذف کند.

مطلب پیشنهادی

اپل با همکاری آلمانی‌ها عینک AR می‌سازد
علاقه بیش از اندازه تیم کوک به واقعیت افزوده

دستگاه یاد شده به علت این که گرما را در شرایط خلا ایجاد می‌کند، می‌تواند گوشی را تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد گرما دهد، بدون اینکه این امر موجب ذوب شدن گوشی یاد شده شود. نمونه اولیه این دستگاه یک جعبه حدودا ۳۰ کیلوگرمی است که با قراردادن گوشی در آن می‌توان گرمای لازم برای از بین‌بردن رطوبت را ایجاد کرد و گوشی را به حالت اولیه بازگرداند و مجددا از آن استفاده کرد. دستگاه یاد شده که در حال طی کردن مراحل تجاری‌سازی است و می‌تواند به مدت سه سال مورد استفاده قرار بگیرد. این دستگاه را می‌توان با استفاده از خدمات WiFi به سرورهای کلود (ابری) متصل کرده و اطلاعات مربوط به خشک‌کردن مدل‌های مختلف گوشی را به این رایانه‌ها منتقل کرد تا با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، کیفیت خشک‌کردن گوشی و شیوه انجام این کار بهتر شود.

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 221 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال