توسط محققانی از دانشگاه هاروارد
اپلیکیشن تشخیص صدمات بدنی و روحی ورزشکاران طراحی شد
سلامت جسم و روان موضوعی است که کمتر کسی آن را نادیده می‌گیرد. این مهم به خصوص برای ورزشکاران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پژوهشگران به تازگی اپلیکیشنی را طراحی کرده‌اند که می‌تواند میزان آسیب‌های جسمی و روانی ورزشکاران را تشخیص و اعلام کند. این روش می‌تواند خطای پزشکی در تشخیص صدمات روحی و جسمی را تا 99 درصد کاهش دهد.

این برنامه کوچک موبایل توسط دانشمندان روی 100 ورزشکار در 3 دانشگاه آمریکا آزمایش شده است تا آن‌ها بتوانند اطلاعات صحیحی را در محیط طبیعی از ورزشکاران گردآوری کنند. کریستین باوق، سرپرست تیم محققین این طرح در دانشگاه هاروارد آمریکا می‌گوید: «نتایج اولیه قابل توجه است و دیدگاه‌های مهمی را در مورد نحوه تعامل ورزشکاران با تیم پزشکی ورزشی در محیط‌های دانشگاهی برای محققین روشن می‌سازد. هدف نهایی از این کار، ارتقای مراقبت‌های پزشکی دریافت شده از سوی ورزشکاران دانشگاه‌ها و همچنین تقویت خدمات تشخیص صدمات بدنی و ثبت علائم پزشکی بالینی ارائه شده به ورزشکاران در این محیط‌های اجتماعی است.»

اطلاعات جمع‌آوری شده در طی این آزمایشات در ارزیابی این‌ موضوع که آیا استرس، خواب و فشارهای روحی وارد آمده به ورزشکاران در طی ورزش بر الگوهای علائم پزشکی ثبت شده از ورزشکاران تاثیرگذار هستند یا نه، نقش مهمی دارد. باوق می‌افزاید: «ما امیدواریم تا با استفاده از این اطلاعات بتوانیم تصویری روشن‌تر و دقیق‌تر از چگونگی تاثیرگذاری شرکت کردن در فعالیت‌های ورزشی بر سلامتی و تندرستی ورزشکاران دانشجو را به‌ دست آوریم.»

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟