10 مطلب جذاب برای علاقه مندان به نجوم + فیلم و عکس
نجوم یکی از جالب‌ترین، مهیج‌ترن و ناشناخته ترین علومی است که ذهن بشر را از دیر باز درگیر خود کرده است. هر روز که می‌گذرد اخبار عجیب‌تری از آسمان‌ها به گوش می‌رسد از تعداد ستاره های آسمان گرفته تا باران‌های الماس زحل و مشتری! در این مقاله 10 مطلب جذاب آسمان را گردآوری کردیم. با شبکه همراه باشید.

سحابی خوش‌رنگ یک ابرنو‌اختر

ناسا تصویری از یک سحابی با رنگ‌های بسیار زیبا منتشر کرده که در فاصله 35 هزار سال نوری از زمین قرار دارد

تگرگ‌های مشتری و زحل از جنس الماس است!

در زحل و مشتری رعدوبرق‌های مکرر باعث می‌شود تا متان به نوعی دوده تبدیل شود و پس از رسیدن به سطح دو سیاره مذکور، دوده به الماس تبدیل می‌شود.

تماشا کنید: ناسا سرانجام ابر مصنوعی تولید کرد

ناسا پس از یک ماه تاخیر سر انجام موشک کوتاه برد خود را برای تولید ابر مصنوعی به فضا پرتاب کرد.

چند ستاره در آسمان می‌درخشد؟

تعداد ستاره‌های آسمان ده برابر بیشتر از تعداد تمام دانه‌های ماسه و سنگ‌ریزه‌های روی زمین است!

عکسی که وجود بیگانگان فرازمینی را ثابت می‌کند

نشریه ورلدساینس گزارش می‌دهد در تصاویر و فیلم‌هایی که ایستگاه بین‌المللی فضایی ناسا به زمین مخابره کرده است یک شی اسرارآمیز دیده می‌شود که می‌تواند یک موجود فرازمینی باشد. 

تماشا کنید: کمان‌های زرین خورشید را تماشا کنید

خورشید هنوز رمز و رازهای بسیار زیادی در دل خودش پنهان کرده است. فیلم ثبت شده توسط دوربین‌های قوی ناسا از کمان‌های زرین خورشید را تماشا کنید.

ناسا از کوچک‌ترین مریخ‌نورد خود رونمایی کرد

دانشمندان آزمایشگاه مهندسی پیشرانه جت ناسا  از آخرین طرح ربات کاوشگر کمکی سبک با الهام از تکنیک اوریگامی و اشغال حداقل فضا برای ارسال به مریخ رونمایی کردند.

این سیارک می‌تواند اقتصاد دنیا را نابود کند

یک سیارک در فضا وجود دارد که اگر به زمین نزدیک شود یا بتوان در زمین فرود بیاید؛ کل اقتصاد دنیا را نابود می‌کند و باعث ورشکستگی هزارن شرکت و کشور می‌شود.

تماشا کنید: فیلم حیرت انگیز ناسا از زحل و قمر‌هایش

به تازگی ناسا فیلم جالب و حیرت انگیزی از مدار زحل و چرخش قمرها به دور سیاره منتشر کرده. در ادامه این فیلم را تماشا کنید.

داستان جالب عکاسی از آتشفشان و کهکشان راه شیری

ترکیب آتشفشان و کهکشان راه شیری یکی از زیباترین مناظر طبیعت را به تصویر کشیده است. داستان جالب چگونگی و برنامه‌ریزی ثبت این مجموعه عکس زیبا را از زبان آلبرت دروس عکاس طبیعت بخوانید.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز