یک نگاه، چند بازی شماره 186
معرفی جدیدترین بازی‌های پی‌سی و کنسول
در این بخش که به طور ثابت در هر شماره نشریه شبکه چاپ می‌شود؛ سعی می‌کنیم چهار بازی جذاب جدید منتشر شده برای پی‌سی یا کنسول‌های معروف بازی‌های ویدیویی را معرفی و یک مرور کوتاه داشته باشیم. با معرفی چهار بازی جذاب و جدید این شماره همراه ما باشید:

shabake-mag.jpg

بازگشت به آرکام؛ Batman: Return to Arkham

سبک:  اکشن سوم‌شخص
پلتفرم:  PS4, Xbox One  
تهیه‌کننده: Warner Bros
سازنده:Rocksteady Studios, Virtuos 

اگر قسمت‌های اول و دوم مجموعه بتمن را در نسل هفتم بازی کرده باشید، دلیلی برای تهیه «بتمن: بازگشت به آرکام» نخواهید داشت. بازگشت به آرکام، بازسازی باکیفیت «بتمن: تیمارستان آرکام» و «بتمن: شهر آرکام» است که تمام بافت‌ها، نورپردازی‌ها و جلوه‌های بصری بازی با کمک آنریل انجین ۴ از نو ساخته شده و در یک بسته برای کنسول‌های نسل هشتم منتشر شده است. به جز بهبودهای گرافیگی و نرخ فریم بازی، هیچ تفاوتی با گذشته احساس نخواهید کرد، مگر اینکه بخواهید تروفی‌ها یا اچیومنت‌هایتان را از نو به دست بیاورید.

مطلب پیشنهادی

کدام نوع بازی کامپیوتری باعث افزایش هوش می‌شود؟
نتیجه یک تحقیق جدید نشان می‌دهد:

نبرد ماندگار؛ Battlefield 1

سبک:  تیراندازی اول‌شخص
پلتفرم:   PC, PS4, Xbox One 
تهیه‌کننده: Electronic Arts
سازنده:   EA DICE 

امسال مجموعه «ندای وظیفه» و «میدان نبرد» در برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند و هر کدام داستان و فضای کاملاً متفاوتی را برای بخش داستانی یا آنلاین انتخاب کرده‌اند. «ندای وظیفه: جنگاوری بی‌انتها» در آینده و جنگ‌های فضایی جریان دارد و میدان نبرد سراغ جنگ‌ جهانی اول، سلاح‌ها و وسایل نقلیه قدیمی رفته است. این‌بار شاهد یکی از بهترین قسمت‌های مجموعه میدان نبرد هستیم که نه تنها بخش داستانی و تک‌نفره جذابی دارد، بلکه در حالت آنلاین و چندنفره نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

تولد خانم ماجراجو؛ Rise of the Tomb Raider

سبک:  اکشن سوم‌شخص
پلتفرم:  PS4 
تهیه‌کننده: Square Enix
سازنده:   Crystal Dynamics 

بازخوانی مجموعه «توم ریدر» در سال ۲۰۱۳، افزون بر اینکه توانست دل طرفداران قدیمی لارا کرافت را به دست بیاورد، موفق شد تعریف تازه‌ای از ماجراجویی‌های او ارائه دهد. سال گذشته «خیزش توم ریدر» تنها برای کنسول‌های مایکروسافت و کمی بعد برای رایانه‌های شخصی منتشر شد و کاربران پلی‌استیشن۴ از ملاقات با قهرمان محبوبشان محروم بودند. اما حالا و به مناسبت بیستمین سالگرد  ورود توم ریدر به خانواده پلی‌استیشن، نسخه کاملی از بازی به همراه تمام محتواهای دانلودی و البته ویژگی‌های انحصاری برای کنسول سونی منتشر شده است که نباید آن را از دست داد.

مافیای بد؛ Mafia III

سبک:  اکشن سوم شخص
پلتفرم:   PC, PS4, Xbox One 
تهیه‌کننده: 2K Games
سازنده:   Hangar 13 

مخاطبان ایرانی خاطرات فراوانی با قسمت نخست مجموعه مافیا دارند و در کنار دیگر مخاطبان در سرتاسر دنیا، از داستان، شخصیت‌ها و دنیای بزرگ آن که با جزئیات فراوانی ساخته شده بود، لذت بردند. با اینکه «مافیای ۲» همان حس و حال را داشت، اما در برابر بازی‌های محیط بازی (Open World) مانند GTA حرفی برای گفتن نداشت. بعد از سال‌ها، حال نوبت به قسمت سوم بازی رسیده است که باز هم همان مشکلات قسمت دوم را دارد. طبق معمول داستان و پرداخت شخصیت‌ها بسیار عالی است، اما مشکلات فنی و مأموریت‌های تکراری همه را ناامید کرده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟