بالاخره اپ مشابه اسپات‌لایت iOS برای آندروید منتشر شد
دانلود کنید: با فست‌کی اندروید به‌سرعت برنامه‌ها و مخاطبان‌تان را پیدا کنید
اگر از کاربران آندروید هستید، می‌دانید که هر کاری که iOS می‌تواند انجام دهد؛ آندروید قادر به انجام آن‌ها است. اما شاید عکس این قضیه هم صحت داشته باشد. به‌طور کلی این‌که اگر یک قابلیت یا ویژگی خاص در یکی از این پلتفرم‌ها به‌کار گرفته شود؛ به‌احتمال زیاد شاهد استفاده از آن در پلتفرم دیگر خواهیم بود.

به‌عنوان مثال یکی از بهترین قابلیت‌های iOS که نویسنده این مقاله علاقه زیادی به آن دارد؛ امکان جستجوی اسپات‌لایت است. چند حرف وارد کنید تا خیلی سریع اپلیکیشن؛ مخاطب یا تقریبا هرچیزی که می‌خواهید را روی وب یا دستگاه‌تان پیدا کنید. این کار از نظر زمانی کمک بسیاری می‌کند و از هدر رفتن آن تا حد زیادی جلوگیری می‌کند.

اما در این‌جا قصد معرفی اپلیکیشن FastKey Launcher را داریم. درست است که این اپ نخستین اپ طراحی شده با استفاده از قابلیت‌ها و امکانات جستجوی مشابه با اسپات‌لایت روی پلتفرم آندروید نیست؛ اما هم جدید است؛ هم رایگان و هم این‌که سریع است.

اگر سابقه کار با جستجوی دینامیک مجهز به کیبورد را دارید مطمئنا از این اپلیکیشن لذت می‌برید. کیبوردی که در این اپ تعبیه شده همه‌جای هوم‌اسکرین در دسترس است. تنها کاری که لازم است انجام دهید تایپ کردن است: به‌سرعت اپ‌ها و مخاطبان مشابه موجود را نمایش می‌دهد. معمولا با تایپ یک تا سه حرف می‌توانید به آن‌چه که می‌خواهید برسید.

از آن‌جایی که کیبورد به‌صورت پاپ‌آپ طراحی نشده بلکه در داخل آن تعبیه شده؛ یک فاصله مشخصی با آیکون‌ها و ویجت‌ها دارد. اما بدون شک جستجو در این اپلیکیشن خیلی ساده‌تر و سریع‌تر است.

به‌عنوان مثال؛ فرض کنید که می‌خواهید دنبال توییتر بگردید. شاید با وارد کردن یک حرف "T" این اپ ظاهر شود و دیگر نیازی به تایپ حرف دوم یعنی "w" نباشد. وقتی به این نوع جستجو عادت کنید؛ مطمئن باشید که هیچ‌وقت به روش‌های قبلی برنمی‌گردید.

البته این اپ یک ایراد بزرگ دارد و آن‌هم نداشتن یک ردیف برای اعداد است. به‌خصوص اگر اپ‌هایی داشته باشید که نام آن‌ها عدد باشد. اما از طرفی خیلی از کاربران برای جستجوهای خود از گوگل استفاده می‌کنند پس می‌توان گفت که مشکل حادی نیست.

اگر گزینه ویجت به FastKey اضافه شود می‌تواند علاقه‌مندان زیادی را به‌خود جذب کند. به‌این ترتیب کافی است تا آن را به یک راه‌انداز موجود مانند Google Now اضافه کنید بدون این‌که نیازی به جایگیزینی آن باشد.

برای دانلود این اپلیکیشن به آدرس زیر بروید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟