WiFi Guard
دانلود کنید: اپلیکیشن دسکتاپی برای شناسایی غریبه‌ها در شبکه وای‌فای
این روزها همه به دنبال جواب این سوال هستند که غیر از خودشان چه افراد دیگری از اینترنت یا وای‌فای استفاده می‌کنند یا اینکه چه افرادی رمزعبور وای‌فای را دارند و گاهی به شبکه وصل می‌شوند. نرم‌افزارهای زیادی برای اسکن وای‌فای یا گزارش‌گیری از شبکه‌های بی‌سیم عرضه شده که در ادامه می‌خواهیم یکی از بهترین اپلیکیشن‌های کاربردی این حوزه را معرفی کنیم.

WiFi Guard توسط موسسه SoftPerfect توسعه داده می‌شود و یک ابزار اسکنر شبکه‌های وای‌فای رایگان و بسیار حرفه‌ای است.

شما می‌توانید یک بازه زمانی مشخص را تعریف کنید تا به شما بگوید چه افرادی به وای‌فای متصل شدند و این افراد برای اولین بار است به وای‌فای شما وصل می‌شوند یا اینکه چندمین بار است و شناخته شده هستند یا ناشناس. همچنین، این ابزار به شما می‌گوید چه دستگاهی با چه آدرس MAC به وای‌فای وصل شده است. 

کار با این ابزار خیلی ساده است و یک گرافیک و رابط کاربری بسیار راحتی دارد. فهرستی از دستگاه‌های متصل به شبکه وای‌فای را نشان شما می‌دهد و برای هر دستگاه می‌توانید اطلاعاتی مانند آدرس IP، آدرس MAC،م RTT، نام و مدل و برند دستگاه را ببینید. با کلیک روی هریک از این دستگاه‌ها می‌توانید اطلاعات جزیی‌تری به دست بیاورید یا اینکه اطلاعات مورد نیازتان را در یک فایل کپی کنید. در جلوی هر دستگاه یک دکمه سبز یا قرمز وجود دارد. دکمه سبز به معنای دستگاه شناخته شده است ولی دکمه قرمز به معنای دستگاه ناشناس و محافظت شده توسط فایروال است. 

در بخش تنظیمات این اپلیکیشن می‌توانید نام کارت‌های شبکه، نوع دریافت پیغام‌های هشدار و دستگاه‌های وصل شده به وای‌فای، باز زمانی چک کردن وای‌فای برای دستگاه‌های جدید و چند تنظیم دیگر را انجام دهید.

 WiFi Guard برای ویندوزهای ایکس‌پی تا ویندوز ۱۰ و کامپیوترهای مک عرضه شده است. روی ویندوز رایگان است ولی برای کامپیوترهای مک هزینه‌ای ۱۰ دلاری دارد. می‌توانید از نسخه قابل حمل این ابزار روی ویندوز استفاده کنید که دیگر نیازی به نصب روی سیستم‌عامل نباشد. نسخه ویندوزی نرم‌افزار WiFi Guard را می‌توانید از روی لینک زیر دانلود کنید:

 

 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟