Anti Beacon حریم خصوصی شما در ویندوز 10 را محافظت می‌کند
چند وقتی است که ویندوز 10 مایکروسافت با تمام هیاهو و جنجال‌های تبلیغاتی میهمان میلیون‌ها کامپیوتر در سرتاسر جهان شده است. اگرچه هنوز مدت زیادی از عرضه این سیستم‌عامل محبوب نمی‌گذرد، اما موضوع امنیت و حریم خصوصی کاربران به قدری مهم است که نرم‌افزارهای امنیت‌گرا حتی زودتر از انتظار برای استفاده در ویندوز 10 آماده و عرضه می‌شوند.

موضوع ردیابی (Telemetry) داده ها توسط سیستم عامل و ارسال آن به سرور مایکروسافت برای استفاده های احتمالی این شرکت، یک مشکل امنیتی و تجازو به حریم خصوصی را ایجاد کرد که در سیستم عامل های ویندوز 7، 8 و 8.1 بیشتر عیان شد و باعث شد تا زمینه سرقت اطلاعات و ورود به حریم خصوصی کاربران بیش از پیش مهیا شود. اما به تازگی توسعه دهندگان نرم افزارهای امنیتی Spybot نسخه ای رایگان از ابزار امنیتی Anti-Beacon را برای استفاده در ویندوز 10 مایکروسافت ارائه کرده اند. این ابزار پس از اجرا با غیر فعال کردن بخش های ردیابی تله متری در ویندوز 10، امکان ارسال اطلاعات خصوصی از کامپیوتر به سرور مایکروسافت را غیر ممکن می سازد.

مطلب پیشنهادی: آموزش راهکاری برای فرار از جاسوسی مایکروسافت در ویندوز 10

اگرچه امکان لغو دستورات عدم ارسال اطلاعات به مایکروسافت و برگشت به حالت اول با فشار یک کلید در نرم افزار فراهم است، اما توصیه می کنیم که ارسال بی مورد و غیر ضروری داده ها از کامپیوترتان به سرور مایکروسافت را لغو کرده تا زمینه سوء استفاده های احتمالی (حتمی) منتفی شود. به نظر می رسد که بزرگترین سازنده سیستم عامل جهان هم نمی تواند در برابر فشارهای دولت متبوعش برای استفاده از اطلاعات خصوصی کاربران سیستم عامل ویندوز استقامت کند! در ادامه می توانید این ابزار رایگان و کم حجم را از سایت ماهنامه شبکه دانلود کنید.

 

دانلود نرم افزار رایگان Spybot Anti-Beacon 1.2 برای ویندوز 10

 

فایل پیوست: 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال