Anti Beacon حریم خصوصی شما در ویندوز 10 را محافظت می‌کند
چند وقتی است که ویندوز 10 مایکروسافت با تمام هیاهو و جنجال‌های تبلیغاتی میهمان میلیون‌ها کامپیوتر در سرتاسر جهان شده است. اگرچه هنوز مدت زیادی از عرضه این سیستم‌عامل محبوب نمی‌گذرد، اما موضوع امنیت و حریم خصوصی کاربران به قدری مهم است که نرم‌افزارهای امنیت‌گرا حتی زودتر از انتظار برای استفاده در ویندوز 10 آماده و عرضه می‌شوند.

موضوع ردیابی (Telemetry) داده ها توسط سیستم عامل و ارسال آن به سرور مایکروسافت برای استفاده های احتمالی این شرکت، یک مشکل امنیتی و تجازو به حریم خصوصی را ایجاد کرد که در سیستم عامل های ویندوز 7، 8 و 8.1 بیشتر عیان شد و باعث شد تا زمینه سرقت اطلاعات و ورود به حریم خصوصی کاربران بیش از پیش مهیا شود. اما به تازگی توسعه دهندگان نرم افزارهای امنیتی Spybot نسخه ای رایگان از ابزار امنیتی Anti-Beacon را برای استفاده در ویندوز 10 مایکروسافت ارائه کرده اند. این ابزار پس از اجرا با غیر فعال کردن بخش های ردیابی تله متری در ویندوز 10، امکان ارسال اطلاعات خصوصی از کامپیوتر به سرور مایکروسافت را غیر ممکن می سازد.

مطلب پیشنهادی: آموزش راهکاری برای فرار از جاسوسی مایکروسافت در ویندوز 10

اگرچه امکان لغو دستورات عدم ارسال اطلاعات به مایکروسافت و برگشت به حالت اول با فشار یک کلید در نرم افزار فراهم است، اما توصیه می کنیم که ارسال بی مورد و غیر ضروری داده ها از کامپیوترتان به سرور مایکروسافت را لغو کرده تا زمینه سوء استفاده های احتمالی (حتمی) منتفی شود. به نظر می رسد که بزرگترین سازنده سیستم عامل جهان هم نمی تواند در برابر فشارهای دولت متبوعش برای استفاده از اطلاعات خصوصی کاربران سیستم عامل ویندوز استقامت کند! در ادامه می توانید این ابزار رایگان و کم حجم را از سایت ماهنامه شبکه دانلود کنید.

 

دانلود نرم افزار رایگان Spybot Anti-Beacon 1.2 برای ویندوز 10

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟