با GPU-Z گزارش کاملی از مشخصات کارت گرافیک‌تان بگیرید(لینک دانلود)
اینکه شما بدانید که سخت‌افزارهای کامپیوترتان از چه مشخصاتی بهره‌منداند، اهمیت زیادی دارد. این مهم علاوه بر افزایش آگاهی، شما را با ریز مشخصات سخت‌افزارهای کامپیوتر نظیر مدل، برند، سال تولید، فرکانس‌ها، نوع و نسخه فناوری و سرعت آنها آشنا می‌کند. امروزه نرم‌افزارهای متعددی برای نمایش مشخصات کارت‌های گرافیک نوشته شده‌اند که هر کدام مزایا و معایبی دارند، اما نرم‌افزار GPU-Z یکی از بهترین‌ها است که کاربران بسیار زیادی در حال استفاده از آن هستند.

1606683296_1_0.gif

اما پس از معرفی نرم‌افزار نمایش اطلاعات پردازنده CPU-Z، حال نوبت به معرفی نسخه گرافیکی این نرم‌افزار رسیده است. پس از دانلود نرم‌افزار GPU-Z و اجرای آن، با دو زبانه مهم Graphic Card و Sensor روبرو می شوید. در زبانه کارت گرافیک اطلاعاتی عمومی نظیر نام کارت گرافیک، پردازشگر کارت، لیتوگرافی، اندازه تراشه، نسخه بایوس و زمان عرضه نمایان است. اما در بخش دوم مشخصات تخصصی کارت گرافیک به نظر شما رسانده می‌شوند. اطلاعاتی چون تعداد ROP، نسخه رابط گرافیکی، تعداد هسته‌ها، نسخه دایرکتس، میزان Pixel Fillrate، مقدار Texture Fillrate، حجم و نوع حافظه، رابط حافظه‌ها و میزان پهنای باند حافظه‌ها در اختیار شما قرار می گیرد.

بخش سوم این زبانه نیز به فرکانس‌های تراشه گرافیکی و حافظه‌ها اختصاص دارد که این بخش در عملیات اورکلاکینگ کاربرد فراوانی خواهد داشت.در زبانه سنسور هم شما می‌توانید به اطلاعات فرکانس جاری هسته‌ها و حافظه‌ها، دمای تراشه گرافیکی، سرعت فن خنک‌کننده کارت، میزان لود GPU و ولتاژهای VDDC و VDDCI کارت گرافیک دسترسی داشته و آن را به صورت نمودار ملاحظه کنید. نرم‌افزار GPU-Z برترین نرم‌افزار محبوب اورکلاکرها است که در عملیات اورکلاکینگ کارت گرافیک نقش موثری را ایفا می کند. هم اکنون می توانید این نرم‌افزار کاربردی و کم حجم را از سایت ماهنامه شبکه دریافت کنید.

 

دانلود نرم‌افزار نمایش اطلاعات کارت گرافیک GPU-Z 0.8.5

فایل پیوست: 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟