با GPU-Z گزارش کاملی از مشخصات کارت گرافیک‌تان بگیرید(لینک دانلود)
اینکه شما بدانید که سخت‌افزارهای کامپیوترتان از چه مشخصاتی بهره‌منداند، اهمیت زیادی دارد. این مهم علاوه بر افزایش آگاهی، شما را با ریز مشخصات سخت‌افزارهای کامپیوتر نظیر مدل، برند، سال تولید، فرکانس‌ها، نوع و نسخه فناوری و سرعت آنها آشنا می‌کند. امروزه نرم‌افزارهای متعددی برای نمایش مشخصات کارت‌های گرافیک نوشته شده‌اند که هر کدام مزایا و معایبی دارند، اما نرم‌افزار GPU-Z یکی از بهترین‌ها است که کاربران بسیار زیادی در حال استفاده از آن هستند.

اما پس از معرفی نرم‌افزار نمایش اطلاعات پردازنده CPU-Z، حال نوبت به معرفی نسخه گرافیکی این نرم‌افزار رسیده است. پس از دانلود نرم‌افزار GPU-Z و اجرای آن، با دو زبانه مهم Graphic Card و Sensor روبرو می شوید. در زبانه کارت گرافیک اطلاعاتی عمومی نظیر نام کارت گرافیک، پردازشگر کارت، لیتوگرافی، اندازه تراشه، نسخه بایوس و زمان عرضه نمایان است. اما در بخش دوم مشخصات تخصصی کارت گرافیک به نظر شما رسانده می‌شوند. اطلاعاتی چون تعداد ROP، نسخه رابط گرافیکی، تعداد هسته‌ها، نسخه دایرکتس، میزان Pixel Fillrate، مقدار Texture Fillrate، حجم و نوع حافظه، رابط حافظه‌ها و میزان پهنای باند حافظه‌ها در اختیار شما قرار می گیرد.

بخش سوم این زبانه نیز به فرکانس‌های تراشه گرافیکی و حافظه‌ها اختصاص دارد که این بخش در عملیات اورکلاکینگ کاربرد فراوانی خواهد داشت.در زبانه سنسور هم شما می‌توانید به اطلاعات فرکانس جاری هسته‌ها و حافظه‌ها، دمای تراشه گرافیکی، سرعت فن خنک‌کننده کارت، میزان لود GPU و ولتاژهای VDDC و VDDCI کارت گرافیک دسترسی داشته و آن را به صورت نمودار ملاحظه کنید. نرم‌افزار GPU-Z برترین نرم‌افزار محبوب اورکلاکرها است که در عملیات اورکلاکینگ کارت گرافیک نقش موثری را ایفا می کند. هم اکنون می توانید این نرم‌افزار کاربردی و کم حجم را از سایت ماهنامه شبکه دریافت کنید.

 

دانلود نرم‌افزار نمایش اطلاعات کارت گرافیک GPU-Z 0.8.5

فایل پیوست: 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز