با برنامه CPU-Z سخت‌افزار سیستم خود را بهتر بشناسید!
در سال‌های اخیر استفاده از نرم‌افزارهای مانیتورینگ و نمایش اطلاعات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کامپیوتر گسترش زیادی داشته به گونه‌ای که بیشتر کاربران برای اطلاع از مشخصات کامپیوتر، نوت‌بوک، تبلت یا اسمارت‌فون خود این نرم‌افزارها را نصب و استفاده می‌کنند. اما دو نرم‌افزار CPU-Z و GPU-Z به صورت اختصاصی برای نمایش مشخصات پردازنده، مادربرد، حافظه‌ها و کارت گرافیک نوشته شده‌اند.

نرمافزار CPU-Z به صورت اختصاصی برای نمایش مشخصات پردازنده، مادربرد، حافظه‌ها و مدل کارت گرافیک نصب شده روی یک کامپیوتر نوشته شده است. زبانه CPU در این نرم‌افزار رایگان مشخصات پردازنده از قبیل نام و مدل پردازنده، ویرایش، میزان مصرف، نوع سوکت، لیتوگرافی، ولتاژ هسته‌ها، دستورالعمل‌های قابل پشتیبانی، فرکانس پایه، ضریب مالتی‌پلیر، سرعت گذرگاه و میزان حافظه نهان L2 و L3 را نمایش می‌دهد.

در زبانه Motherboard، مشخصاتی نظیر نام سازنده، مدل و چیپ‌ست مادربرد نمایش داده می‌شود. اما در زبانه Memory نوع، حجم، چینش و تایمینگ حافظه‌ها قابل مشاهده بوده و در زبانه SPD پروفایل و فرکانس‌های قابل پشتیبانی حافظه‌های نصب شده روی سیستم نمایش داده می‌شوند. CPU-Z از نرم‌افزارهای محبوب و کاربردی به ویژه برای اورکلاکرها است که کاربران و اورکلاکرها توسط آن می‌توانند به فرکانس‌های افزایش یافته پردازنده و حافظه‌ها در هر چرخه از عملیات اورکلاکینگ دسترسی داشته باشند. این نرم‌افزار مرتب در حال به‌روزرسانی بوده و در نسخه‌های جدید علاوه بر رفع باگ‌های احتمالی، پشتیبانی از سیستم‌عامل های جدید نیز اضافه می‌شود. هم اکنون می‌توانید نسخه‌های 32 بیتی و 64 بیتی این نرم‌افزار کاربردی را به صورت یکجا بارگذاری کنید:

 

دانلود آخرین نسخه نرم‌افزار CPU-Z 1.73

فایل پیوست: 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟