دفاع در برابر مسدود شدن دسترسی به فایل‌ها
ده عدد از بهترین ابزارهای امنیتی برای محافظت در برابر باج‌افزارها
در این مقاله به معرفی 10 عدد از بهترین ابزارهای ضدباج‌افزاری خواهیم پرداخت که هر کاربری برای محافظت از فایل‌های خود باید این ابزارها را روی سامانه خود نصب کرده باشد. این محصولات امنیتی می‌توانند مانع ورود باج‌افزارها به سامانه شما شوند. اگر نگران هستید که ممکن است اسناد مالی یا فایل‌های شخصی در اثر یک حمله باج‌افزاری برای همیشه از دست بروند یا تمایلی ندارید باجی را برای دسترسی مجدد به فایل‌های خود پرداخت کنید، پیشنهاد می‌کنیم از این ابزارها استفاده کنیم.

1606683296_1_0.gif

حمله‌های باج‌افزاری از جمله تهدیدات روبه‌رشدی هستند که امنیت و حریم خصوصی سامانه‌های کامپیوتری را نشانه رفته‌اند. نرم‌افزار مخرب WanaCryptor 2.0 که یکی از بزرگ‌ترین حمله‌های باج‌افزاری تاریخ را رقم زد، نشان داد که هنوز هم بسیاری از سازمان‌ها آمادگی مقابله با این مدل حمله‌ها را ندارند. گزارش منتشر شده از سوی کارشناسان امنیتی شرکت Avast نشان می‌دهد که باج‌افزار WanaCryptor 2.0 موفق شد در 99 کشور بیش از 57 هزار سامانه کامپیوتری را قربانی کند. در این حمله به قربانیان اعلام شد که برای دسترسی مجدد به فایل‌های خود باید مبلغ 300 دلار باج پرداخت کنند.

ما در مقاله‌های مختلف بخش امنیت سایت و مجله شبکه به تفصیل درباره باج‌افزارها، شیوه به‌کارگیری آن‌ها از سوی هکرها و راهکارهایی که از شما در برابر باج‌افزارها محافظت می‌کنند سخن گفته‌ایم. در این مقاله می‌خواهیم شما را با 10 مورد از بهترین نرم‌افزارهای مقابله با باج‌افزارها آشنا کنیم. این نرم‌افزارها با اتکا بر الگوریتم‌های خاص خود اجازه نمی‌دهند باج‌افزارها به راحتی به سامانه شما نفوذ کنند.

1.Trend Micro Internet Security

ترندمیکرو اینترنت سکوریتی یک مکانیزم محافظتی آنلاین برای یک کامپیوتر شخصی ارائه می‌کند تا زندگی دیجیتالی شما در امنیت باشد. این مکانیزم آنلاین از حریم خصوصی شما در شبکه‌های اجتماعی محافظت می‌کند. این محصول آنلاین از جدیدترین فناوری ضد باج‌افزاری استفاده می‌کند.

2. MalwareBytes Anti-Ransomeware

Malwarebytes Anti-Ransomware بر همه فعالیت‌های یک کامپیوتر، فعالیت‌های معمولی و فعالیت‌هایی که ممکن است نشانه‌ای از باج‌افزارها در آن‌ها به چشم بخورد نظارت می‌کند. این ضد باج‌افزار فعالیت‌های مشکوک را زیر نظر گرفته و زمانی که شواهد کافی دال بر فعالیت‌های مشکوک یک پردازه به دست آورد که بیان‌گر عملکرد یک باج‌افزار است، پیش از آن‌که باج‌افزاری فرصتی برای رمزگذاری فایل‌های کاربران به دست آورد، پردازه و برنامه مشکوک را مسدود کرده و باج‌افزار را قرنطیه می‌کند.

3. Cyberseason Ransom free

Cyberseason RansomFree ضد باج‌افزاری است که ادعا می‌کند در برابر 99 درصد باج‌افزارها می‌ایستد. این محصول امنیتی باج‌افزارها را شناسایی کرده، فعالیت‌های آن‌ها را متوقف کرده و پیغام هشداری به کاربر نشان می‌دهد که فایل‌های او در معرض خطر قرار دارند. در ادامه به کاربر اجازه می‌دهد تنها با یک کلیک ساده حمله باج‌افزاری را متوقف کند.

4. Zemana Antimalware

ضدباج‌افزار Zemana ابزاری موثر برای مقابله با باج‌افزارها در اختیار دارد که به شکل موثری می‌تواند از سامانه‌های موجود در یک شبکه محافظت کند.

5. Bitdefender Anti-Ransomware

ضدباج‌افزار بیت‌دینفدر یک ابزار امنیتی رایگان است که از سامانه‌ها در برابر ورود باج‌افزارها یا فعالیت‌های مخرب آن‌ها روی یک سامانه از کاربر محافظت می‌کند. این ضدباج‌اف‌زار‌ به خوبی می‌تواند از فایل‌های شما در برابر با‌ج‌افز‌ار‌‌هایی شبیه به CTB-Locker، Locky، Pertya و TeslaCrypt محافظت کند.

6. HitmanPro.Alert

HitmanPro.Alert یکی دیگر از بهتری ابزارهای امنیتی سال جاری میلادی است که برای محافظت از سامانه خود می‌توانید از آن استفاده کنید. این ضدباج‌افزار تقریبا می‌تواند هرگونه حمله باج‌افزاری را شناسایی کند. این ابزار امنیت مدعی است که قادر است یک محافظت بلادرنگ در برابر حمله‌های هکری، اکسپولیت‌های برنامه‌ها، جاسوسی وب‌کم و..... ارائه کند.

7. Kaspersky Anti-ransomware Tool

Kaspersky Anti-ransomware Tool  یکی از نام‌های پیش‌رو در حوزه امنیت است. کسپرسکی بیشتر برای محصولات امنیتی خود شبیه به internet security، ضدویروس‌، برنامه مدیریت گذرواژه و.... شهرت دارد. این شرکت چند وقتی است یک ابزار ضدباج‌افزاری به بازار عرضه کرده که می‌تواند در برابر حمله‌های باج‌افزاری به شکل ایمنی از کاربران محافظت کند. با این حساب ابزار ضدباج‌افزاری کسپرسکی را نباید به عنوان یک محصول خوب نادیده بگیریم.

8. Webroot SecureAnywhere Antivirus

Webroot SecureAnywhere Antivirus یکی دیگر از ابزارهای ضدویروسی است که ویژگی‌های منحصر به فرد متعددی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. یکی از این ویژگی‌های کاربردی محافظت از کاربران در برابر باج‌افزارها است. این نرم‌افزار اطمینان می‌دهد که از سامانه‌های کامپیوتری در برابر حمله‌های باج‌افزاری رایج به خوبی محافظت کند. در کنار قابلیت یاد شده، محصول فوق با ارائه یک دیوارآتش قادر است بر ترافیک وارد و خارج شوند به سامانه‌های کامپیوتری نظارت داشته باشد.

9. CyberSight RansomStopper

اگر به دنبال یک ابزار رایگان ضد باج‌افزاری هستید، CyberSight RansomStopper ممکن است گزینه ایده‌آلی باشد. این محصول قادر است یک حمله باج‌افزاری را شناسایی کرده و آن‌را مسدود کند. این ابزار امنیتی به فاصله کوتاهی پس از تشخیص یک حمله باج‌افزاری می‌تواند مانع قفل شدن فایل‌ها از سوی باج‌افزار شود. با این حساب ابزار رایگان ضد باج‌افزاری فوق گزینه ایده‌آلی برای محافظت است.

10. McAfee Ransomware Interceptor

McAfee Ransomware Interceptor یکی دیگر از بهترین  ابزارهای ضدباج‌افزاری است که برای محافظت از کامپیوتری ویندوزی خود می‌توانید از آن استفاده کنید. این ابزار امنیتی مدعی است که می‌تواند در برابر هر باج‌افزار رایجی از سامانه‌ها محافظت کند. این ابزار سبک و روان بوده و منابع اصلی سیستم همچون حافظه اصلی را خیلی مصرف نمی‌کند. در نتیجه محصول فوق گزینه ایده‌آلی برای محافظت از سامانه‌ها است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟