برنامه‌نویسی هوش مصنوعی
دانلود کنید: کتاب هوش مصنوعی همراه با مثال‌های عملی
اگر دوست دارید در زمینه هوش مصنوعی حرفی برای گفتن داشته باشید و از دانش خود برای پیاده‌سازی الگوهای هوشمند در دنیای واقعی استفاده کنید باید به سراغ منابعی بروید که این دانش را به شکل عملی به شما یاد می‌دهند. هوش مصنوعی همراه با مثال‌های کاربردی منبع ارزشمندی است که چنین دانشی در اختیارتان قرار می‌دهد.

1606683296_1_0.gif

نام کتاب: هوش مصنوعی همراه با مثال‌های عملی (Artificial Intelligence By Example)

ناشر: انتشارات Packt Publishing

نویسندگان: دنیس روتمن (Peter Späth)

سال انتشار: 2018

شابک: 13: 9781788990547

تعداد صفحات: 490 صفحه

این کتاب سعی کرده است مثال‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را در قالب یک راهنمای کاربردی به خواننده نشان دهد. به‌طوری که خوانندگان از این مثال‌ها به منظور هوشمند سازی ماشین‌ها استفاده کرده و همچنین راهکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی خاص خود را ارائه کنند. آشنایی با مباحث پیشرفته هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و مهارت‌های مربوط به یادگیری عمیق سه محوری هستند که این کتاب روی آن‌ها متمرکز شده است. به عبارت دقیق‌تر این کتاب به دنبال آن است تا نگرش شما نسبت به هوش مصنوعی را بازتر کرده و از شما یک ارائه دهنده ایده‌های کاربردی در این حوزه تربیت کند. مثال‌هایی در ارتباط با نحوه پیاده‌سازی یک موتور ساده برای انجام بازی شطرنج ، چت‌بات‌هایی که بر مبنای الگوهای شناختی عمل می‌کنند و آشنایی با نحوه کار ماشین‌هایی که با شما به رقابت می‌پردازند از منابع یادگیری خوب در این زمینه به شمار می‌روند. البته این کتاب به سراغ مباحث پیشرفته‌تری در ارتباط با مدل‌های یادگیری ماشین رفته و به شما نشان می‌دهد که چطور می‌توانید از هوش مصنوعی در ارتباط با زنجیره بلوکی، اینترنت اشیا و پیاده‌سازی چت‌بات‌هایی که قادر هستند به جملات احساسی واکنش درستی از خود نشان دهند و  چت‌بات‌هایی که بر مبنای شبکه‌های عصبی پیاده‌سازی می‌شوند استفاده کنید. در این کتاب سعی شده است به جای آن‌که بر پایه فناوری‌ها و معماری‌های پیچیده راه‌حل‌های هوش مصنوعی نشان داده شود، راه‌حل‌های مربوط به طراحی به ساده‌ترین شکل در اختیار کاربر قرار گیرند. در پایان این کتاب درک شما در ارتباط با اجزا بنیادین هوش مصنوعی و نحوه کار با آن‌ها را بر مبنای مطالعات پژوهشی افزایش خواهد داد. رویکردی که اجازه می‌دهد از هوش مصنوعی در ارتباط با دنیای واقعی و کسب‌وکارها استفاده کنید.

این کتاب برای چه افرادی مناسب است؟

هوش مصنوعی همراه با مثال‌های عملی یک راهنمای ساده، همراه با توضیحات کافی و توصیفی برای طراحان و توسعه‌دهندگانی که در زمینه برنامه‌نویسی اطلاعات اولیه را در اختیار دارند، مشاوران حوزه فناوری و افراد علاقه‌مند به هوش مصنوعی که به دنبال آن هستند از هوش مصنوعی برای ارائه راه‌حل‌های هوشمندانه استفاده کنند مفید است. لازم به توضیح است که آشنایی با پایتون و دانش اولیه در ارتباط با مباحث آماری و ریاضی برای درک بهتر این کتاب ضروری است.

در فصل اول این کتاب با تفکر طبیقی آشنا شده و یاد خواهید گرفت که چطور راه‌حل‌های مبتنی بر این طرز نگرش را با پایتون پیاده‌سازی کنید. در فصل دوم، با نحوه فکر کردن ماشین‌ها آشنا می‌شوید. فصل سوم به شما نشان می‌‌دهد که چطور ماشین‌های را آموزش دهید تا بتوانند مشکلات انسانی را حل کنند. فصل چهارم، به شما نشان می‌دهد چگونه از راه‌های غیر متعارف در ارتباط با شبکه‌های عمیق عصبی استفاده کنید. در فصل پنجم، با معماری FNN همراه با تانسورفلو آشنا می‌شوید. در فصل ششم با مبحث بهینه‌سازی راه‌حل‌ها، پیاده‌سازی k-means clustering و... آشنا می‌شوید. فصل هفتم به شما یاد می‌دهد در چه زمان‌ها و به چه شکلی باید از هوش مصنوعی استفاده کرده و در ادامه شما را با راه‌‌حل‌های مبتنی بر کلاود و AWS آشنا می‌کند. در سایر فصل‌های کتاب با مباحث پیشرفته‌تری در ارتباط با خودکارسازی برنامه‌ریزی و زمان‌بندی، تعامل هوش مصنوعی و اینترنت اشیا، بهینه‌سازی زنجیره بلوکی با هوش مصنوعی، چت‌بات‌های NLP شناختی، نحوه به‌کارگیری هوش هیجانی و بهبود آن در حوزه هوش مصنوعی و.... آشنا خواهید شد. برای دانلود این کتاب به این آدرس مراجعه کنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟